امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۲۱:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135985
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بارش برف سنگین در کوههای منطقه «مانالی» هند که مقصد نخست گردشگری این کشور به ...

به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بارش برف سنگین در کوههای منطقه «مانالی» هند که مقصد نخست گردشگری این کشور به شمار می‌ رود، صدها گردشگر کوهنورد را در این منطقه گرفتار کرده است.
در ماه‌های اخیر و در آستانه تعطیلات سال نو میلادی تورهای ویژه گردشگران کوهنورد به مقصد هند که بیشتر آنها از آمریکا و اروپای غربی هستند، افزایش چشمگیری یافته است. در این شرایط دولت هند ورود گردشگران کوهنورد را به برخی مناطق این کشور به حالت تعلیق درآورده و اعلام کرده پس از نجات کوهنوردان توسط ارتش که تعداد آنها حدود 600 تن برآورد شده و 18 نفر آنها در مناطق خطرناک به سر می برند، باردیگر گردشگران کوهنورد اجازه صعود دریافت می کنند.

هند که بیشتر گردشگرانش از کشورهای آلمان، فرانسه و انگلیس هستند، در سال 2013 میزبان حدود 8 میلیون گردشگر بود که  حاصل آن وارد شدن حدود 23 میلیارد دلار ارز به چرخه اقتصادی این کشور و ایجاد هزاران شغل جدید بود. در این شرایط دولت هند  برای جذب ‌50 میلیون گردشگر به این کشور در سال 2020 و کسب درآمد  ‌50 میلیارد دلاری از محل صنعت گردشگری در این سال  نیز هدفگذاری کرده است.

«سازمان جهانی جهانگردی» نیز در آخرین گزارش خود در زمینه صنعت گردشگری هند، این کشور را با کسب درآمد حدود 2600  دلاری از هر گردشگر، موفق‌ ترین کشور جهان در جذب درآمد از گردشگران اعلام کرد، این در حالیست که در بین دیگر مقاصد برتر  گردشگری جهان آمریکا از هر گردشگر حدود 1900 دلار، چین حدود 900 دلار، فرانسه حدود 650 دلار و انگلیس حدود 600 دلار  درآمد کسب می کند.

کارشناسان علت اصلی این امر را زمان طولانی اقامت گردشگران در هند در مقایسه با دیگر کشورها  با هدف استفاده از طب سنتی این کشور و انجام اعمال جراحی با هزینه‌ پایین و همچنین آموزش مراقبه و یوگا اعلام کرده اند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار