امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۸:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135986
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی ربیعی در مراسمی که از سوی روزنامه سپید در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد، گفت: انسانیت ما ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی ربیعی در مراسمی که از سوی روزنامه سپید در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد، گفت: انسانیت ما با چه سنجیده می& zwnj;شود؟ علامه جعفری در جایی می‌گوید انسانیت ما به اندازه تاثیری است که در زندگی دیگران و جامعه خود داریم. در واقع ترازوی سنجش انسانیت رنجی است که از مردم کم می‌کنیم.

وی با اشاره به تعبیر دکتر محسنیان راد که رسانه را یک جامعه خواند، افزود: امروز رسانه تنها یک فرستنده پیام و پروپاگاندا در اختیار دولت ها نیست. بلکه مفاهیم جدیدی همچون رسانه‌ شهروندی و رسانه مشارکتی وارد عرصه ارتباطات شده‌اند.

وزیر کار با بیان اینکه مساله امروز ما مساله مصرف ملزومات پزشکی و ارتباطات سلامت است، گفت: ارتباطات بین ذی نفعان سلامت و فرهنگ سلامت مسائل مهمی است و بهداشت اجتماعی ما به مفهوم جامعه توجه کند.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بحث مطبوعات و رسانه بیشتر از آنکه موضوع پیام رسانی مطرح باشد یک بحث اجتماعی است، خاطرنشان کرد: ارتباطات سلامت مفهومی گسترده است. بیش از 75 درصد پیامد‌های نظام سلامت خارج از حوزه سلامت است و مسائلی مانند تغذیه، فقر، سبک زندگی، آسیب‌های محیط کار، محیط زیست و سبک رانندگی امور اجتماعی موثر بر موضوع سلامت هستند.

وزیر کار با تاکید بر اینکه باید بر مفهوم اجتماعی شدن سلامت بیشتر تاکید کنیم، گفت: بحث روابط روابط اجتماعی ما فقط بحث درمان نیست، اعتیاد کراک روابط جنسی این ها بحث‌ها و اقعیت‌های اجتماعی است. روسپی گری یک واقعیت اجتماعی است که جامعه نمی‌بیند، اصلاً صورت مساله را قبول ندارد و نمی‌‌خواهد ببیند. اینها واقعیت های اجتماعی است که باید برای آن چاره جویی کنیم و برای آنها برنامه داشته باشیم همان طور که برای فقر غذایی و آموزش و درمان برنامه ریزی کردیم.

ربیعی طرح تحول سلامت را یکی از آرزوهای امام و رهبری برشمرد و خاطرنشان کرد: خوشحالیم که هم‌اکنون بیش از 7 میلیون از فقرای اجتماعی و حاشیه‌نشینان شهری که به درمان مناسب دسترسی نداشتند امروز صاحب دفترچه شده‌اند.

وی با بیان اینکه مشکلات سلامت با پاشیدن پول حل نمی‌شود، تصریح کرد: باید اجتماعی شدن سلامت و فرهنگ و رفتار سلامت را مورد توجه قرار دهیم تا بتوانیم طرح تحول سلامت را با موفقیت اجرا کنیم.

ربیعی با بیان اینکه امروز موفق شدیم 7میلیون و 350هزار نفر از کم صداترین و افراد خاموش ترین افراد جامعه را بیمه کنیم، گفت: این در حالی است که در ابتدای شروع طرح بسیاری به ما می گفتند این کار را برای 20هزار نفر هم نمی توان انجام داد.»

وی با سپاسگزاری از دکتر ملک‌افضلی به دلیل نیم قرن تلاش و طرح هایی که در دوران جنگ اجرا کرد، یاداور شد: او در کمیته راهبردی بهزیستی عضویت داشت و به شدت پیگیر بحث ها و مسائل مربوط در این زمینه بود. او پای جامعه شناسی را به پزشکی و سلامت باز کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها