امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 135996
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محسن حاجی بابائیان با حضور در مراسم انعقاد تفاهمنامه بین معاونت فرهنگی قوه‌قضائیه و ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محسن حاجی بابائیان با حضور در مراسم انعقاد تفاهمنامه بین معاونت فرهنگی قوه‌قضائیه و مرکز مطالعات و انیمیشن حوزه هنری، با بیان اینکه قوه‌قضائیه به ابزار مختلفی برای ساماندهی مسائل و ایجاد امنیت اجتماعی و امنیت اخلاقی احتیاج دارد، گفت: بسیاری از جرائم ریشه در سبقه فرهنگی دارند و قوه‌قضائیه معتقد است که اگر نتوانیم رفتارهایمان را به سمتی سوق دهیم که موجب ناهنجاری‌های اجتماعی نشود ضرر خواهیم کرد.
وی افزود: توجه به عدالت‌طلبی در وجود اقشار جامعه باید نهادینه شود و در این صورت مساله‌ جرم و بزه به حد قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد.

معاون فرهنگ عمومی معاونت فرهنگی قوه قضائیه اذعان کرد: با چنین رویکردی معاونت فرهنگی قوه قضائیه طی تعاملی که با دستگاه‌های مرتبط با مسائل اجتماعی و فرهنگی داشته است به این نتیجه رسیده که این معاونت به تنهایی نمی‌تواند از عهده‌ آموزش‌های مختلف در سطح جامعه بر بیاید و باید نهادها و سازمانهایی که می‌توانند در ایجاد فضای سالم در جامعه کمک کند در این مقوله ما را یاری کنند.

حاجی بابائیان اظهار داشت:‌ ابزار فرهنگی دارای تنوع و انواع زیادی است و به دلیل شرایطی که از لحاظ علمی در جهان وجود دارد باید با ابزارهایی که به روز باشد بحث فرهنگی را در این مسیر سامان دهیم.

وی ادامه داد: مجموعه دستگاه‌های مختلفی در زمینه فرهنگ‌سازی فعالیت می‌کنند که یکی از آنها مرکز انیمیشن حوزه‌ هنری است. در مرکز انیمیشن حوزه‌ هنری شاهد توفیقاتی در این عرصه بوده‌ایم؛ لذا تصمیم گرفته‌ایم با کمک رئیس این مرکز و همکارانشان با ایجاد تعاملی دو سویه تلاش کنیم تا حد امکان جرائم از طریق آموزش در جامعه کاهش یابد.

حاجی باباییان با بیان اینکه فرهنگ سازی قبل از تولد فرزند باید صورت گیرد تصریح کرد: با توجه به این که مخاطب مجموعه شکرستان گروه کودک و نوجوان است قطعا تاثیرات خوبی در جامعه خواهد گذاشت. البته باید توجه داشته باشیم که این فعالیت‌ها بر اساس باورها و مشکلات اجتماعی صورت گیرد.

معاون فرهنگ عمومی معاونت فرهنگی قوه قضائیه خاطرنشان کرد: معمولا مباحثی که در قالب انیمیشن مطرح می‌شود سبقه طنز دارند و معتقد هستم که آموزش های اجتماعی، از طریق طنز تاثیرگذارتر است. همچنین انیمیشن شکرستان چون دارای سبقه ایرانی است تاثیرگذار تر خواهد بود. همچنین بنا داریم بر اساس گفت و گوهایی که داشتیم این مرکز مجموعه‌هایی را با موضوعات روز جامعه تهیه کند.

گفتنی است در پایان این مراسم تفاهمنامه‌ای بین معاونت فرهنگی قوه‌قضائیه و مرکز مطالعات و انیمیشن حوزه هنری در جهت همکاری بیشتر منعقد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار