امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۰:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136000
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، مصطفی پورمحمدی اظهار داشت: وزارت دادگستری یکی از اعضای ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، مصطفی پورمحمدی اظهار داشت: وزارت دادگستری یکی از اعضای ستاد مبارزه با مواد مخدر است و در این رابطه با ستاد همکاری داریم.

وی افزود: البته عمده‌ترین بخش فعالیت مربوط به قوه قضائیه است. قوه قضائیه نقش تعیین‌کننده‌ای دارد. وزارت دادگستری هم به‌عنوان رابط دولت، مجلس و قوه قضائیه اقداماتی را جهت مبارزه با مواد مخدر انجام می‌دهد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه موضوع مواد مخدر تبدیل به یک معضل اجتماعی شده است، افزود: در موضوع مواد مخدر بیشترین حجم هزینه و تلفات در مبارزه را ایران داده است همچنین بیشترین زندانی‌ و پرونده در دادگاه‌ها و محاکم مربوط به موضوع مواد مخدر است.

وزیر دادگستری یادآور شد: با این حال حجم عظیم سرمایه‌گذاری ما خروجی مطلوب ندارد. باید تلاش کنیم به خروجی بهتر و بالاتری در زمینه مبارزه با مواد مخدر دست یابیم.

پورمحمدی بیان داشت: وزارت کشور رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر را به عنوان یک الگو اجرایی کرده و این رویکرد بسیار مناسبی به شمار می‌رود و به نظرم ضرورت تغیر رویکرد در مبارزه با مواد مخدر لازم است. یکی از تغییر رویکرد‌ها، اجتماعی شدن مبارزه است و باید در تمامی حوزه‌ها این تغییر رویکرد اتخاذ شود.

وزیر دادگستری در رابطه با مخدرهای صنعتی اضافه کرد: حس تنوع طلبی و روش‌های مصرف آسان، تولید راحت و عرضه فراوان‌تر در بخش مخدرهای صنعتی سبب افزایش گرایش مصرف مخدرهای صنعتی نسبت به نوع سنتی شده است و متاسفانه در بخش مخدرهای صنعتی با حجم بالای مصرف مواجه شده‌ایم که آثار و عوارض جانبی و تخریبی آن بسیار زیاد است و به نگرانی ما هم به همین میزان افزوده است.

وزیر دادگستری با بیان اینکه هر اصلاح اجتماعی بدون خانواده امکان پذیر نیست، اظهارداشت: هر تحولی باید با خانواده اصلاح شود. دین مبین اسلام نیز به صورت جدی مبنا و اساس رشد و تعالی را بر موضوع خانواده دانسته و در تمام کشورها نیز به این جمع بندی رسیده‌اند که خانواده پایه تحول اجتماعی است.

پورمحمدی تاکید کرد: باید خانواده، مدرسه، و محیط‌های تربیتی و آموزشی را در کشور بیشتر با موضوع پیشگیری از اعتیاد آشنا سازیم و مبداء تحول رفتاری را از چنین مواردی بدانیم. باید بیش از بیش بر این مساله توجه داشت و سرمایه‌گذاری‌ها را در این زمینه فزونی بخشید.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها