امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 21
۲۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136001
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید مسعود صفوی در مراسم امضای تفاهمنامه با معاونت فرهنگی قوه‌قضائیه گفت: در ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید مسعود صفوی در مراسم امضای تفاهمنامه با معاونت فرهنگی قوه‌قضائیه گفت: در حوزه‌ انیمیشن ژانرهایی به نام‌های آموزشی و مستند وجود دارد و اگر سازمان‌هایی که با مسائل مردم به صورت مستقیم در ارتباط هستند، قبل از آنکه اتفاقی در جامعه رخ دهد، آموزش‌های لازم را ارائه کنند، قطعا هزینه‌های کشور کمتر می‌شود.

رئیس مرکز مطالعات انیمیشن حوزه‌ هنری اذعان کرد: انیمیشن مستند اتفاقاتی را که در جامعه رخ داده نشان می‌دهد و معمولا انیمیشن مستند یک واقعه را که دارای نقش آموزشی نرم می‌کند.

وی افزود: معمولا سازمان‌های فرهنگی با شیوه‌های مختلفی موضوعات فرهنگی را بیان می‌کنند که انیمیشن آموزشی و مستند عهده‌دار آن است. انیمیشن آموزشی در واقع به صورت مستقیم به مردم آموزش می‌دهد که چه چیز خوب و چه چیز بد است و یا به صورت غیرمستقیم بیان می‌کند که عملکرد آن رفتارها به چه نتیجه‌ای منتهی می‌شود.

صفوی خاطرنشان کرد:‌ در حال حاضر موقع ساخت انیمیشن های اقتصادی است. وضعیت جامعه به گونه‌ای است که جا دارد انیمیشن‌های اقتصادی ساخته شود و آموزش شیوه‌های مقتصد بودن مردم در زندگی را نشان دهد. زیرا دور ریز مردم تهران به تنهایی شاید بتواند یک کشور فقیر را در یک ماه سیرکند و این مسائل چیزهایی است که کم کم با این نوع تولیدات می‌تواند آموزش داده شود.

وی اظهار داشت: اگر موضوعاتی که مربوط به کشور می‌شود را نسبت به آن اشراف داشته و انیمیشن آن‌ها را بسازیم بیشتر به درد مردم می‌خورد، برای مثال ترافیک مساله‌ای است که در جامعه همه با آن مواجه هستند و ما انیمیشن‌های خوبی در این زمینه داشتیم که تاثیرگذار بود.

رئیس مرکز مطالعات انیمیشن حوزه‌ی هنری در خاتمه گفت: این گونه انیمیشن‌ها قبل از این که بخواهد به بزرگسالان آموزش‌های لازم را دهد از کودکی در ذهن کودک با کاراکترهای معروف جایگیری می‌کند و کودک ناخودآگاه به آنها عمل خواهد کرد.

گفتنی است که در پایان مراسم تفاهنامه‌ای بین معاونت فرهنگی قوه‌قضائیه و مرکز انیمیشن حوزه هنری در جهت همکاری بیشتر به امضای معاون فرهنگ عمومی قوه قضائیه و رئیس مزکر انیمیشن حوزه هنری رسید.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار