امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۶:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136002
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس در خصوص موازی‌کاری دستگاه‌ها در سازمان مدیریت بحران گفت: ما تجربیات خوبی در مدیریت ...

خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس در خصوص موازی‌کاری دستگاه‌ها در سازمان مدیریت بحران گفت: ما تجربیات خوبی در مدیریت بحران داریم، اتفاقاتی که در کشور ما رخ داده است تجربیات خوبی را به ما آموخته است.

وی ادامه داد: باید این تجربیات را به روز نگه داریم یعنی بر فرض اگر در بم حادثه‌‌ای رخ می‌دهد این اتفاق با حادثه‌ای در کلان شهری مثل تهران و یا شیراز متفاوت است و حوزه بحران خیلی گسترده‌تر می‌شود. بنابراین بنده به نظرم میرسد که اولین اقدام ما باید این باشد که این اطلاعات را به روز نگه داریم فکر نکنیم که اطلاعات و تجربه‌ای از زلزله‌های قبلی داریم همان کفایت میکند.

خسروی با اشاره به برخی از قانون گذاری‌ها در مدیریت بحران اشاره کرد و گفت: باید تغییراتی در بخش قوانین مدیریت بحران کشور اتفاق افتد؛ پس از حادثه اختلافات ثبتی و زمین و املاک معمولا به وجود می آید و نمایندگان مجلس طرحی مصوب کردند که شورای نگهبان یک ایراد کوچکی از آن طرح گرفت که اگر این ایراد هم برطرف بشود می‌تواند کمکی به حل مشکلات زلزله زدگان باشد.

وی در خصوص ایراد شورای نگهبان در خصوص این طرح افزود: به یکسری از بندهای این طرح ایراد گرفته‌اند که آنها هم قابل اصلاح است و خیلی نگرانی نداریم و اصلاحات آن انجام شده است تا با آن دست قوه قضاییه هم برای انجام طرح "کادا" باز باشد و در این طرح مجموعه شهری، مراتع، جنگل‌ها و تمامی املاکی که ما داریم به صورت الکترونیکی تقریبا ثبت و ضبط می‌شود.

خسروی با اشاره به اینکه سطح کفیت مانورها را باید بالا ببریم گفت: باید سطح مانورهای مدیریت بحران را بالا ببریم و عملیاتی تر کنیم چرا که در بعضی از شهرهای بزرگ کشور با مشکلات آموزشی مواجه هستیم.

نماینده مردم سمنان در مجلس در خصوص ارزیابی دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران گفت: یکی از مشکلات این است که از امکانات همدیگر دستگاه‌های مختلف استفاده نمی‌کنند بنابراین در هنگام بحران می‌توان از امکانات دستگاه‌های مختلف استفاده کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها