امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۴:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136005
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مهدی چمران در نشست خبری خود با اشاره به ارائه گزارش 3 ماهه سیاستش در دومین سال از شورای چهارم اظهارداشت: روش و منش ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مهدی چمران در نشست خبری خود با اشاره به ارائه گزارش 3 ماهه سیاستش در دومین سال از شورای چهارم اظهارداشت: روش و منش شورا در دوره چهارم علیرغم افزایش تعداد اعضا همان مسیر و روش گذشته است.

وی تصریح کرد: در این دوره نیز با اعضا، مسئولان و مجلس ارتباط خاصی که قبلاً برقرار بود ادامه پیدا خواهد کرد و دنبال می‌کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: رویکرد خاص و جدیدی در شورا نداریم مگر تاکید بر اقتصاد مقاومتی و جلوگیری از اصراف و صرفه‌جویی که از خواص شورا در سال‌های گذشته است.

چمران ادامه داد: هر ساله بودجه‌ای برای شورا تصویب می‌شود که تا پایان سال مبلغی از این بودجه اضافه می‌آید که آن هم به دلیل صرفه‌جویی در شورا است و ما نیز این بودجه را صرف شهر خواهیم کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: استفاده از توانمندی‌های ادارات، تعامل با سایر ادارات و دستگاه‌ها بدون اینکه وقت شورا را بخواهیم در این زمینه بگیریم یکی دیگر از رویکردهای شورای چهارم محسوب می‌شود که در این زمینه نیز ارتباطات خوبی با دولت و مجلس فراهم شده است.

وی با اشاره به ارتباط شورا با مجلس گفت: این ارتباط از سال‌های گذشته صورت گرفته است و کمیته‌ها و کمیسیون‌هایی در این زمینه تشکیل شده که جلسات آن به صورت منظم و مرتب برگزار می‌شود.

چمران ادامه داد: یکی از موضوعاتی که در کمیسیون اشاره شده به صورت تخصصی پیگیری می‌شود بحث حریم شهر تهران است که آسیب بزرگی را به شهر می‌رساند و این موضوع در دستور کار کمیسیون اشاره شده قرار گرفته است.

وی گفت: با دولت نیز تعامل خوبی صورت گرفته است در کمیسیون شهر تهران و کلان‌شهرها که تشکیل شده از 13 عضو (11 وزیر ـ رئیس شورا و شهردار تهران) موضوعات مهمی بررسی می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: علاوه بر شرکت در کمیسیون شهر تهران و کلان شهرها توسط رئیس شورا و شهردار، جلساتی نیز در کمیته‌های فرعی با حضور سایر اعضا و کارشناسان برگزار می‌شود تا در تدوین مبانی شرکت فعالی را از همان ابتدا داشته باشیم.

وی با اشاره به لایحه دولت در خصوص اصلاح قانون شوراها و شهرداری‌ها گفت: این موضوع نیز از طریق وزارت کشور به دولت پیشنهاد داده شده است که البته همچنان در کمیته‌های بررسی قرار دارد که هنوز در کمیسیون اصلی در دستور کار قرار نگرفته است و پیش‌بینی می‌شود تا آخر سال این موضوعه در کمیته‌های فرعی در حال بررسی باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: طرح اصلاح قانون شوراها که چندی پیش توسط نمایندگان مجلس در دستور کار قرار گرفت نیز با پیگیری‌های لازم بخشی از آن که مربوط به انتخاب شهرداران توسط هیأت حل اختلاف بود حذف شد و در بقیه موارد نیز تعامل خوبی فی مابین نمایندگان مجلس در شورا است.

وی گفت: در 3 ماهه گذشته از فعالیت شورای چهارم در دوره جدید 53 مصوبات عمومی، 57 مصوبات باغات و 71 مورد نام‌گذاری در 26 جلسه داشته‌ایم.

چمران در ادامه در خصوص آخرین وضعیت گورستان جدید شهر تهران گفت: شهرداری تهران در این زمینه تلاش‌هایی کرده و می‌کند و جاهایی را نیز مشخص کرده است که بعضا اعلام نمی‌کنیم تا مراحل کاری آن به اتمام برسد و در قیمت آن تاثیری نگذارد.

وی گفت: البته در این زمینه ایده ما در خصوص گورستان شرق و غرب هنوز عملیاتی نشده است که این موضوع از دوره دوم در شورا پیگیری شده است.

چمران اضافه کرد: یکی از موضوعاتی که شورای شهر بر آن تاکید دارد درآمدهای پایدار توسط شهرداری و در این زمینه نیز جلسات مکرری برگزار شده است و ما تاکید بر درآمدهای پایدار داریم به طوریکه میزان صدور پروانه‌ها در حال حاضر نسبت به گذشته کاهش پیدا کرده است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه در خصوص آخرین وضعیت پروژه‌های عمرانی شهرداری تهران گفت: این پروژه‌ها طبق زمانبندی انجام شده در حال پیگیری است و شورای عالی شهرداری و معماری دستور توقف هیچ پروژه‌ای را صادر نکرده است.

چمران در ادامه با انتقاد از عدم دعوت از اعضای شورای شهر و کمیته اضطراری آلودگی هوا گفت: ما به این موضوع انتقاد داریم ضمن اینکه موضوع آلودگی هوا بسیار جدی نیز هست و باید ریشه‌ای حل شود و با کارهای کوتاه مدت قابل حل نیست.

وی در ادامه به خطوط مترو اشاره کرد و گفت: در این زمینه ما با مشکلات اعتباری روبرو هستیم چرا که از دولت قبل تا به امروز اعتبارات لازم تخصیص نیافته است و این در حالی است که ما در شورا رقم توسعه مترو را دو برابر کرده‌ایم.

چمران گفت: شهرداری تهران هیچ مسئولیتی را در خصوص تامین اعتبار مترو اقماری ندارد و تنها به دلیل تخصصی بودنش در این زمینه با دولت همکاری می‌کند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: هر حساب و کتابی باید با تصمیم شورا باشد و هر حسابی که در شهرداری باز می‌شود باید با تصمیم شورا صورت گیرد و به عنوان مثال جرایم قطع درختان به حساب سازمان پارک‌ها و همچنین فروش آرم‌های ترافیک به حساب معاونت حمل و نقل ترافیک واریز می‌شود و تمامی این موارد شورا و شهرداری نظارت دارد.

چمران در ادامه با تاکید بر اینکه هیچ تراکم فروشی در شهر تهران نداریم، گفت: هیچگونه فروش تراکم در شهر تهران از سال‌های گذشته نبوده چرا که ساخت و سازها براساس طرح تفصیلی صورت می‌گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص آخرین وضعیت دو طبقه اضافه پاساژ علاالدین نیز گفت: در این زمینه تخلفی صورت گرفته است که چه شهرداری منطقه و چه مالک ساختمان باید پاسخگو باشد ضمن اینکه حکم ماده 100 در خصوص تخریب این دو طبقه صادر شده است.

چمران در ادامه به آخرین وضعیت حسین رضازاده در خصوص حضور همزمان در فدراسیون وزنه‌برداری و شورا گفت: ملاقاتی را با وزیر ورزش داشته‌ایم و در این زمینه صحبت‌هایی عنوان شده است که البته دوستان ما در وزارت ورزش اعلام کرده‌اند که سازمان بازرسی در این زمینه ایراداتی را گرفته است.

وی گفت: ما نیز با سازمان بازرسی مکاتبه‌هایی را داشته‌ایم و امیدواریم در این زمینه به نتیجه برسیم چرا که نه عضوت در شورا و نه عضویت در فدراسیون شغل حساب نمی‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها