امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۰:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136006
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی انجمن صرع ایران، حسین پاکدامن درباره مشکلاتی که بیمار مبتلا به صرع به آن دچار است، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی انجمن صرع ایران، حسین پاکدامن درباره مشکلاتی که بیمار مبتلا به صرع به آن دچار است، گفت: صرع بیماری خانوادگی است؛ چراکه همه اعضا را درگیر می کند، علاوه بر خانواده جامعه هم درگیر بیمار مصروع است؛ چرا که اگر بیمار مبتلا به صرع تشنج کند برای مدتی از کار کردن خارج می شود و به جامعه لطمه می‌زند، همچنین اگر بدون اجازه رانندگی کند نه تنها برای خود بلکه برای افراد دیگر هم ایجاد خطرمی کند.

وی ادامه داد: بیماران مصرع بابد کاملاً نگهداری شوند چراکه بیماری‌شان به گونه‌ای است که آگاهانه سراغشان نمی‌آید، مثلاً اگر مادر مبتلا به صرع در حالی که کودک خود را در آغوش دارد دچار حمله شود، به خود و کودکش آسیب می‌رساند.

*مبتلایان از بی‌خوابی و گرسنگی بپرهیزند

این متخصص مغز و اعصاب درباره اقداماتی که اطرافیان بیمار مصروع باید انجام دهند، گفت: بیمار مصروع را باید از بی‌خوابی و گرسنگی و استرس‌های شدید جسمی و روحی منع کرد. اطرافیان نیز در زمان حمله مواظب باشند، ممکن است فرد مبتلا زبانش را گاز بگیرد و به تبع آن خونریزی اتفاق بیفتد، باید دانست که بیمار در آن زمان هوشیار نیست و این اطرافیان هستند که باید مراقب باشند تا بیمار زبانش را گاز نگیرد، همچنین لازم است موقع حمله سر بیمار را به یک طرف چرخانده تا اگر استفراغ کرد مواد به ریه‌ها برنگردد و برای او مشکل ایجاد نکند.

*هزینه‌های بیماران مبتلا به صرع مشخص نیست

این متخصص مغز و اعصاب درباره متوسط هزینه‌ای که بیمار مبتلا به صرع باید بپردازد، اظهار داشت: هزینه‌های بیماران مبتلا به صرع مشخص نیست و آماری در این زمینه وجود ندارد. صرع علامت یک بیماری است، بیماری ممکن است در سال یک حمله داشته باشد و دیگری ممکن است حملات صرعی را در ماه به دفعات تجربه کند.

رئیس یازدهمین کنگره بین‌المللی صرع با بیان اینکه بی‌خوابی، گرسنگی، استرس و فشار عصبی احتمال بروز حمله در بیماران مبتلا به صرع را افزایش می‌دهد، گفت: مصرف برخی داروهای آرامبخش و انرژی‌زا نیز احتمال بروز این حملات را افزایش می‌دهد.

*احتمال تشدید حملات صرع در مصرف‌کنندگان مواد انرژی‌زا

پاکدامن ادامه داد: افزایش غیرطبیعی امواج در قسمتی از مغز موجب بروز صرع می‌شود که در این میان مصرف برخی از داروهای انرژی‌زا از جمله ترامادول در بیماران مبتلا به صرع احتمال تشدید و عود مجدد حملات را افزایش می‌دهد.

وی افزود: مصرف این داروها آستانه تحریک را کاهش می‌دهد، در نتیجه فرد مبتلا دچار حمله مغزی می‌شود.

وی درباره عواملی که موجب تشدید بیماری در افراد مبتلا به صرع می‌شود گفت: بی‌خوابی، گرسنگی، استرس و فشار عصبی احتمال بروز عوارض و حملات بیماری صرع را در مبتلایان به این بیماری افزایش می‌دهد.

*600 هزار نفر در کشور به صرع مبتلا هستند

رئیس انجمن علوم اعصاب ایران ادامه داد: حدود 600 هزار نفر در کشور به این بیماری مبتلا هستند.

وی خاطرنشان کرد: مصرف برخی داروهای آرامبخش مانند لارگاکتیل، اسکازینا، هالوپریدول و پرفنازین احتمال ایجاد حمله در بیماران صرعی را افزایش می‌دهد.

یازدهمین کنگره بین المللی انجمن صرع ایران 8 تا 10 بهمن سال جاری در مرکز همایش‌های بین‌المللی رازی برگزار می شود. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن 88463271 تماس حاصل فرمایند.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها