امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136014
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «حیدرالعبادی» نخست‌وزیر عراق که امروز به بصره رفته است، طی سخنانی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «حیدرالعبادی» نخست‌وزیر عراق که امروز به بصره رفته است، طی سخنانی گفت که مخالف مناقشه درباره مطالبات ساکنان این شهر نیست.

«سعد الحدیثی» سخنگوی دفتر نخست‌وزیری عراق اعلام کرد که حیدرالعبادیف امروز طی نشست دوره‌ای ایجاد هماهنگی میان استانداری‌های عراق که در بصره برگزار می‌شود، خواهد خواست تا اقدام برای ایجاد اقلیم‌های مستقل را به تاخیر بیاندازند زیرا اوضاع کنونی عراق برای این امر مناسب نیست.

 پایگاه خبری «السومریه نیوز» نوشت: وی در ادامه افزود: برگزاری این نشست‌ها به طور دوره‌ای بیانگر پایبندی ما به قانون اساسی  و برنامه‌های دولت است که بر اهمیت انتقال اختیارات به دولت‌های محلی تاکید دارد و این یک پایبندی واقعی و به نفع وطن است. زیرا دولت بدون موفقیت استانداریها، موفق نخواهد بود.

العبادی گفت: ما اختیارات را به استانها دادیم تا کشور در مسیری درست قرار گیرد اما نیاز داریم که ضوابطی در اداره استانها برقرار باشد تا همه به آن متعهد باشند و این به نفع وطن و شهروندان است.

نخست‌وزیر عراق در ادامه بر ضرورت توزیع ثروت به طور عادلانه در میان استانهای کشور و عدم احتکار آن در یک استان خاص تاکید کرد.

وی افزود: ایجاد اقلیم در عراق یک حق قانونی است و مبتنی بر قانون اساسی کشور است هیچ کس نمی‌تواند با آن مخالفت کند اما باید درباره برخی امور مناقشه کرد. به عنوان مثال باید زمان اجرای این مسئله، میزان ضرورت  این کار یا شمار استان‌ها و ...بررسی شود. این مناقشه نیز قانونی است و هیچ کس نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد.

العبادی ضمن تاکید بر ضرورت مبارزه با فساد و مفسدین در هر شرایطی گفت: صادرات نفت از هر نقطه عراق حتما باید زیر نظر دولت مرکزی و فدرال صورت گیرد. توافق نفتی با منطقه کردستان منصفانه نبود و اکنون ما تقریبا به توافقی منصفانه نزدیک شده‌ایم.

انتهای پیام/غ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها