امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۸:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136016
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان دوشنبه (امروز) برای چندمین بار از نمایندگان این ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان دوشنبه (امروز) برای چندمین بار از نمایندگان این مجلس دعوت کرد به منظور انتخاب رئیس جمهور جدید کشورش در جلسه هشتم ماه میلادی آینده (17 دی) حضور بهم رسانند.
به گزارش وبگاه خبری العهد، جلسه آینده پارلمان لبنان به منظور انتخاب رئیس جمهور جدید این کشور قرار است ساعت 12 ظهر روز چهارشنبه دوهفته آینده برگزار  شود.
لبنان از 25 ماه مه گذشته با پایان یافتن دوره ریاست جمهوری میشل سلیمان با خلأ سیاسی مواجه شده و سیاستمداران این کشور هنوز نتوانسته‌اند بر سر یک نامزد، توافق کنند. دعوت‌های پی در پی رئیس پارلمان نیز به منظور پایان دادن به خلأ سیاسی راه به جایی نبرده و به جز جلسه نخست، سایر جلسه به علت به حد نصاب نرسیدن شمار نمایندگان تشکیل نشدند.
بر اساس این گزارش، این نخستین بار نیست که لبنان با خلأ ریاست جمهوری در تاریخ سیاسی خود رو به‌ رو شده است بلکه پیش از انتخاب «میشل سلیمان» به عنوان رئیس جمهور، این کشور مدتی را بدون رئیس جمهور سپری کرده بود.
بر اساس نظام تقسیم قدرت در لبنان، رئیس جمهور باید از مسیحیان مارونی، نخست وزیر سنی و رئیس پارلمان شیعه باشد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها