امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136019
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به  گزارش گروه بین‌المللی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی جستجوها برای یافتن  اثری از هواپیمای مسافری گم شده مالزیایی ...

به  گزارش گروه بین‌المللی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی جستجوها برای یافتن  اثری از هواپیمای مسافری گم شده مالزیایی و انتشار اخباری مبنی بر اینکه  هواپیماهای جستجوگر استرالیا شیئی را  در دریا پیدا کرده‌اند، « یوسف کالا» معاون رئیس‌جمهور اندونزی گفت که  این شیئی که متعلق به هواپیمای خطوط هوایی «ایرآسیا» نیست و 15 کشتی و 30 هواپیما برای عملیات جست وجو به منطقه اعزام شده‌اند.

وی که در فرودگاه  «سورابایا» - محل پرواز هواپیمای گم شده- در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت،  اعلام کرد:« در بررسی مشخص شد که  گزارش‌ها ارتباط  این شیئ را با هواپیما تائید نمی کند. البته جستجو در دریا  و در شرایط بد جوی مثل وضعیت کنونی  کار آسانی نیست.»

«هادی تاهجاتو» سخنگوی نیروی هوایی اندونزی  در این مورد به  خبرگزاری فرانسه  گفت که  جستجوها متمرکز بر  لکه‌های نفتی است که  از جزیره ‌بلیتونگ» به دریای جاوه نشت کرده است و گفت:« ما مطمئنیم که  این سوخت هواپیما یا کشتی است چرا که این منطقه در خطوط کشتی‌رانی قرار دارد.»

خطوط هوایی «ایر آسیا» مالزی روز یکشنبه اعلام کرد ارتباط یک فروند هواپیمای مسافربری این شرکت با برج مراقبت قطع شده است. بنابر اعلام این شرکت، پرواز شماره QZ8501 که از شهر «سورابایا» اندونزی عازم سنگاپور بود، بامداد روز گذشته از صفحه رادار محو شده است.

این هواپیما حامل 155 مسافر به علاوه 6 خدمه بوده است.

در یک سال گذشته، صنعت هوانوردی مالزی با دو فاجعه ناپدید شدن عجیب پرواز شماره MH370 بر فراز دریای جنوبی چین و همچنین ساقط شدن مرموز هواپیمای پرواز MH17 در مرز اوکراین و روسیه، مواجه بود و حادثه اخیر موجی از  بهت و نگرانی در میان مردم منطقه به دنبال داشته است.

انتهای‌پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها