امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۵:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136024
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس قرار است در گفت و گویی با «باراک ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس قرار است در گفت و گویی با «باراک اوباما& raquo; رییس جمهور آمریکا درخواست آزادی زندانی انگلیسی محبوس در گوآنتانامو را مطرح کند.

قرار است در طول هفته‌های آینده نخست وزیر انگلیس با سفر به آمریکا با مقامات کاخ سفید دیدار و گفت و گو کند. به گفته روزنامه انگلیسی «دیلی میل» من جمله گفت و گوهای کامرون و اوباما موضوع زندانی انگلیسی محبوس در گوآنتانامو خواهد بود.

«شاکر عامر» یک مرد انگلیسی و صاحب 4 فرزند است که مدت 13 سال در زندان‌های آمریکایی در کوبا حبس بوده است. ده‌ها نفر از چهره‌های معروف انگلیسی با امضای طوماری از کامرون خواستند برای بازگرداندن عامر به انگلیس تلاش کند.

«کت کِرِگ» مدیر حقوقی کمپین دفاع از آزادی «عامر» گفت، شاکر عامر بدون هیچ اتهامی مدت 13 سال در زندان‌های آمریکا در گوآنتانامو حبس بوده است و هم‌چنان در حبس به سر می‌برد در حالی که خود دولت آمریکا نیز بی‌گناهی وی را برای آزادی تایید کرده است.

دیلی میل ادامه می‌دهد هنوز مقامات دولت انگلیس گفت و گوها پیرامون این موضوع میان کامرون و اوباما را تایید نکردند اما تاکید داشتند این موضوع در بالاترین سطح ممکن مطرح شده است.

وقتی 6 سال گذشته باراک اوباما به ریاست جمهوری آمریکا انتخاب شد، وعده تعطیلی زندان گوآنتانامو را داده بود اما این وعده هرگز تحقق پیدا نکرد.

 
کمپین چهره‌های انگلیس، خواستار آزادی شاکر عامر

شاکر عامر انگلیسی محبوس در گوآنتانامو


انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار