امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۷:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136025
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، از زمان مرگ «یاسر عرفات» رئیس اسبق تشکیلات خودگردان در سال 2004 ، ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، از زمان مرگ «یاسر عرفات» رئیس اسبق تشکیلات خودگردان در سال 2004 ، «امانوئل فو& raquo; نویسنده و خبرنگار فرانسوی یک گزارش پزشکی کامل منتشر کرد که نشان می‌داد وی به مرگ طبیعی از دنیا نرفته است و انگشت اتهام به سمت «محمد دحلان» عضو جدا شده جنبش فتح با همکاری اطلاعات اسرائیل برای انجام این ترور نشانه رفت.

بر اساس گزارش «الاخبار»، نویسنده مذکور اخیرا کتابی با عنوان «مسئله عرفات، مرگ عجیب رهبر فلسطینی» منتشر کرده است . کتاب مذکور مربوط به مصاحبه‌هایی است که وی با پرشکان فرانسوی ناظر بر گزارش پزشکی عرفات انجام داده است. او نتایج آن را اینگونه خلاصه کرده است:

- پرفسور «فرانسوا پرکر» متخصص بیماری‌های مُسری و گرمسیری در پاریس گفت: بیماری مُسری در مورد عرفات ندیدم و احتمال مرگ طبیعی ضعیف است. احتمال قوی آن است که سمی گیاهی یا غذایی خارجی به وی خورانده شده و باعث مسمومیت غذایی او و به هم ریختن معده‌اش شده است.

- پرفسور «مارسل فرنسیسکان» رئیس اسبق بخش بیماری‌های ریوی بیمارستان «بیشا» فرانسه در این باره گفت: من از همان لحظات اول اعتقاد داشتم عرفات به قتل رسیده است. عوارض ریوی بدن عرفات مربوط به عمر هفتاد ساله او نبود بلکه موضوع چیز دیگری بود.

  وی افزود: اسرائیل در نزدیکی تل‌آویو پژوهشگاهی مخفی و بزرگ به نام «نس زیونا» تاسیس کرده است که ویژه سَم‌شناسی است و این پژوهشگاه همان پژوهشگاهی است که برای «ملک حسین» پادشاه اردن پادزهر سم وارد شده به بدن «خالد مشعل» توسط اسرائیل را فرستاد و اگر ملک حسین در آن سال (1997) اسرائیل را تهدید نکرده بود مشعل نجات پیدا نمی‌کرد.

- پروفسور «زاهر عموره» رئیس بخش داخلی بیمارستان بیشا نیز افزود: هنوز تکنیک‌های بسیاری در مورد مسمومیت ناشناخته است اما به دلیل طبیعت بیمارستانی نظامی (در پاریس) که عرفات در آن معالجه شد، هر سخنی مورد محاسبه قرار می‌گیرد.- دکتر «اشرف کردی» پزشک عرفات که قبل از انتقال وی به فرانسه در رام‌الله او را معاینه کرد اظهار داشت: درد ریه ها و معده ، کاهش اشتها، کاهش گلبولهای سفید خون و از دست دادن سریع وزن، و لکه های قرمز روی صورت، پوست زرد و غیره برای هر پزشکی مشخص می‌کند که عرفات مسموم شده بود.

مرگ عرفات، طبیعی نبود

نویسنده کتاب در نهایت با نتیجه‌گیری از گفته‌های مذکور اعلام می‌کند که عرفات به مرگ طبیعی نمرده است بلکه با مسموم شدن به قتل رسیده است.

نویسنده همچنین در بخشی از کتابش به روابط خوب دحلان با اسرائیل، آمریکا و حاشیه خلیج فارس اشاره می‌کند و او را تنها مسئول فلسطینی معرفی می‌کند که با اسرائیل برای کشتن عرفات همکاری کرده است.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها