امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۵:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136030
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از «انهار اوز»، احتمال الحاق تاجیکستان و ازبکستان در سال ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از «انهار اوز»، احتمال الحاق تاجیکستان و ازبکستان در سال 2015 به اتحادیه اقتصادی وجود دارد.

بر اساس این گزارش، «ایگور موروزوف» عضو کمیته روابط بین‌المللی اتحادیه اقتصادی اوراسیا اظهار داشت: تاجیکستان و ازبکستان به احتمال زیاد در سال 2015 تصمیم خود در مورد الحاق به اتحادیه اقتصادی را خواهند گرفت.

موروزوف در ادامه سخنانش افزود: تاجیکستان یکی از شرکای فعال کشورهای مستقل مشترک المنافع در سازمان پیمان امنیت جمعی محسوب می‌شود و در چارچوب منطقه آزاد تجاری بطور کامل فعالیت می‌کند، از این رو، الحاق این کشور به اتحادیه اقتصادی اوراسیا منطقی و مناسب خواهد بود.

وی افزود: همچنین ازبکستان نیز ممکن است در سال 2015 به این اتحادیه ملحق شود.

موروزوف با تاکید بر اینکه اتحادیه اقتصادی اوراسیا باعث رشد اقتصاد روسیه و کشورهای عضو این سازمان خواهد شد، افزود: فضای واحد اقتصادی که در چارچوب اتحادیه اقتصادی اوراسیا ایجاد شده است، برای دیگر کشورهایی که مرزهای مشترک با روسیه ندارند نیز دارای جذابیت‌هایی خواهد بود.

به گفته کارشناسان، از مهم‌ترین اهداف این اتحادیه، برداشت و حذف تدریجی قوانین گمرکی داخلی این کشورها در داخل اتحادیه است. همچنین قرار دادن تعرفه خارجی مشترک در میان کشورهای عضو این اتحادیه و هماهنگ سازی روندهای گمرکی این کشورها از دیگر اهداف آن می‌باشد. روسیه، قزاقستان، بلاروس، ارمنستان و قرقیزستان عضو این سازمان هستند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها