امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۵:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136060
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 165
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید عباس صالحی معاون امور فرهنگی در این دیدار ضمن تبریک سال نو میلادی و با اشاره به تاریخ طولانی حضور ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید عباس صالحی معاون امور فرهنگی در این دیدار ضمن تبریک سال نو میلادی و با اشاره به تاریخ طولانی حضور ارامنه در ایران و روابط آن‌ها با مردم ایران گفت: مردم ایران، ارامنه را از خود جدا نمی‌بینند و در طول تاریخ نیز روابط حسنه‌ای با یکدیگر داشته‌اند. در برهه‌های حساس تاریخی نیز اعم  انقلاب اسلامی ایران و جنگ تحمیلی، و... جمعیت ارامنه در کنار ملت ایران حضور داشته‌اند و به نقش آفرینی پرداخته اند. در زندگی روزمره نیز هیچ جدایی بین مردم ایران و جمعیت ارامنه وجود ندارد.

صالحی با تاکید بر نگاه جمهوری اسلامی ایران به موضوع اقلیت‌های قومی و مذهبی گفت: انقلاب اسلامی همواره به اقوام و قومیت‌ها توجه داشته است. در حال حاضر نیز جمعیت ارامنه منافع ملی ایران را بر هر موضوع دیگری مقدم می‌دانند و با همین نگاه شرایط ملی و مناسبات را درک کرده اند.

معاون امور فرهنگی با اشاره به فعالیت‌های دفتر مجامع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:‌ دفتر مجامع نیز تلاش می‌کند پل ارتباطی میان جمعیت ارامنه و مسئولان باشد و در حل مشکلات آن‌ها تلاش خواهد کرد. البته دولت تدبیر و امید نیز بر همگرایی بیشتر میان اقوام و جامعه تاکید دارد و با این نگاه به برنامه‌ریزی می پردارد.

در این دیدار اسقف اعظم سبوه سرکیسیان، خلیفه ارامنه در تهران درباره موضوعات فرهنگی به صحبت پرداخت.و از تلاش بی وقفه مسئولان جمهوری اسلامی ایران در حل مشکلات ارامنه و دیگر اقلیتهای دینی قدردانی کرد .

بنابراین گزارش در این دیدار آقایان روبرت بگلریان نماینده ارامنه جنوب کشور در مجلس، کارن خانلری نماینده ارامنه شمال کشور در مجلس، مسئولین شورای خلیفه‌گری ارامنه تهران، علی فریدونی مدیرکل دفتر مجامع، داریوش رضوانی و علی علی پور معاونین دفتر مجامع و سعید تقوی مسئول اداره اقلیت‌های دینی حضور داشتند.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار