امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۱:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136062
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 185
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، امیرحسین آقاپور با بیان این که نگارش کتاب «تاریخچه حادثه طبس» را به پایان رسانده است، اظهار ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، امیرحسین آقاپور با بیان این که نگارش کتاب «تاریخچه حادثه طبس» را به پایان رسانده است، اظهار کرد: بررسی و بازنویسی این اثر در دفتر تاریخ شفاهی حوزه هنری انجام شده و به زودی توسط انتشارات سوره مهر به چاپ می رسد.

وی درباره نحوه نگارش این اثر گفت: تلاش کردم تا در روایت حادثه طبس از اسناد دسته اول و معتبر خارجی و داخلی استفاده کنم و البته دفتر تاریخ شفاهی حوزه هنری نیز در ترجمه بخش های مورد نیاز از منابع خارجی به من یاری رساندند.

این نویسنده و پژوهشگر همچنین اظهار داشت: «تاریخچه حادثه طبس» به روایت دوران پس از انقلاب اسلامی، روزهای نزدیک به اشغال سفارت آمریکا در کشورمان، خاطرات دانشجویان آن دوران از این واقعه و فضای امنیتی پس از اشغال سفارت خانه و همچنین حادثه طبس و واکنش های سیاست مداران در آن دوران می پردازد.

آقاپور با تاکید بر این که درباره تسخیر لانه جاسوسی، حسن بهشتی پور در اثری مجزا به طور کامل تحقیق و پژوهش انجام داده، گفت: در این کتاب به صورت گذرا به واقعه تسخیر لانه جاسوسی پرداخته ام و بیشتر تمرکزم را بر روی حادثه طبس و عملیات نظامی آمریکا و گرفتار شدن آن ها در طوفان شن پرداخته ام.

وی گفت: تلاش کردم تا در این کتاب اگر کسی مسئول بوده و خاطراتی را از آن دوران منتشر کرده بیاورم اما از تحلیل ها و اظهارنظرهای اخیر استفاده نکردم و تفسیر و تحلیل ماجرا را به عهده مخاطب گذاشته ام.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها