امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۵:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136069
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محسن سلیمانی دبیر چهارمین دوسالانه مجسمه‌های شهری با اعلام این خبر گفت: چهارمین دوسالانه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محسن سلیمانی دبیر چهارمین دوسالانه مجسمه‌های شهری با اعلام این خبر گفت: چهارمین دوسالانه مجسمه‌ سازی شهر تهران با استقبال هنرمندان مجسمه‌ساز روبرو شد و تا پایان مهلت ارسال آثار در سوم دی ماه که مجسمه‌سازان زمان برای ثبت آثار خود در سامانه دوسالانه را داشتند، 1164 اثر از 576 هنرمند ثبت شده است.

وی با اشاره به رشد سه برابری استقبال هنرمندان از این رویداد نسبت به ادوار گذشته، افزود: استقبال مجسمه‌سازان از چهارمین دوسالانه مجسمه‌سازی نشان می‌دهد که از لحاظ کمی این دوره رشد سه برابری را شاهد هستیم؛ زیرا در دوره گذشته تنها 378 اثر به دبیرخانه دوسالانه مجسمه‌های شهری ارسال شده بود.

دبیر چهارمین دوسالانه مجسمه‌های شهری با اشاره به حضور چشمگیر بانوان مجسمه‌ساز در این رویداد هنری گفت: آثار ثبت شده در سامانه دوسالانه خبر مسرت بخشی را برای جامعه هنری کشور به همراه دارد؛ زیرا از میان 576 هنرمندی که آثار خود را در این دوره به دبیرخانه ارائه دادند 252 هنرمند خانم و 324 هنرمند مرد هستند.

سلیمانی در پایان گفت: هیات انتخاب این دوسالانه متشکل از بهروز دارش، ایرج محمدی، حمید شانس، رضا قره باغی و ریما اسلام مسلک؛ آثار این دوسالانه را تا 10 دی‌ماه بررسی و انتخاب خواهند کرد و امیدوار هستیم که همانگونه که شاهد رشد کمی آثار این دوره از دوسالانه بودیم شاهد رشد کیفی آثار نیز باشیم.

لازم به یادآوری است؛ سازمان زیباسازی شهرداری تهران با هدف ارتقای هنر مجسمه‌سازی برای فضاهای و مکان‌های شهری اقدام به برپایی چهارمین دوسالانه مجسمه‌های فضای شهری کرده است. این رویداد هنری سعی دارد به جریان ارتقای هنر مجسمه‌سازی برای فضاهای و مکان‌های شهری همت گماشته و آخرین دستاوردهای هنرمندان کشور در زمینه‌ی مجسمه‌های شهری، را معرفی و بررسی کند.

چهارمین دوسالانه‌ی مجسمه‌های فضای شهری به ریاست جمال کامیاب و به دبیری محسن سلیمانی در تهران برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها