امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136071
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 85
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از ستاد خبری دومین دوسالانه عکس غار، این دوسالانه در دو بخش اصلی و جانبی برگزار خواهد شد. ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از ستاد خبری دومین دوسالانه عکس غار، این دوسالانه در دو بخش اصلی و جانبی برگزار خواهد شد. بخش اول معرفی دنیای پر رمز و راز غارها است شامل فضاهای داخلی غارها از جمله غار نوشته‌ها، تالارها و راهروها، موقعیت مکانی غارها از بیرون، دهانه‌ها، مدخل‌ها و ....

غارنوردی فنی (حضور غارنورد روی طناب، روی ابزار غارنوردی و در حین کارهای سخت که ارائه‌کننده تلاش تخصصی غارنوردان است)، محیط زیست و حیات در غارها (رویش‌ها و گیاهان داخل غار، زباله‌ها ، قارچ‌ها و حیوانات غار زی و اکوسیستم غارها)، باستان‌شناسی غارها (تصاویری از آثار باقی‌مانده از تاریخ، فسیل‌ها و سنگ‌نگاره‌ها و ...)، مسائل زیست‌ محیطی شامل زیرساخت‌های غلط ، تخریب‌ها، آلودگی‌ها، تغییرات به جا مانده غیر قابل بازگشت به طبیعت.

در بخش جنبی نیز به موضوع بخش ویژه دومین «دوسالانه عکس غار» پرداخته می‌شود که نگرشی به تاریخ هفتاد ساله غارنوردی در کشور دارد.

داوری دومین «دوسالانه عکس غار» را چهار داور ایرانی و یک داور فرانسوی بر عهده دارند که عبارتند از محمد ابراهیم صافی، نامور عباسیان ،ناصر میزبانی و بهزاد ترکی زاده» و فیلیپ کروچه Philippe CROCHET داور فرانسوی این رویداد است که دوسالانه عکس غار را همراهی می‌کند.

محمد ابراهیم صافی متولد 1349 تهران، فارغ التحصیل رشته عکاسی از دانشکده هنرهای زیبا است. عضویت در مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی ایران، داوری اولین «جشنواره طلای سرخ ایران» ، داوری «دوسالانه عکس ایران»، عضویت در شورای سیاست گذاری «دوسالانه عکس ایران» و داوری ده ها مسابقه و جشنواره ملی در کارنامه کاری او به چشم می‌خورد. همچنین شرکت در نمایشگاه عکس در کشورهای  لیتوانی، هند، ترکمنستان و ایتالیا از جمله فعالیت‌های او به شمار می‌رود.

نامور عباسیان، متولد 1347 در کرمانشاه است. او برنده و برگزیده ده ها جشنواره داخلی و خارجی است و برپایی ده ها نمایشگاه گروهی و انفرادی در داخل و خارج ایران و انتشار چندین جلد کتاب عکاسی را در کارنامه کاری خود دارد.

ناصر میزبانی متولد 1343 در تبریز است و به عنوان یکی از عکاسان میراث فرهنگی شناخته شده‌ است. او عکاس برگزیده سازمان یونسکو 2002 ، عکاس برگزیده سازمان میراث فرهنگی و دارنده غنی‌ترین آرشیو عکس آثار تاریخی ایران است.

بهزاد ترکی زاده، متولد 1343 در تهران است. او فیلم بردار و عکاس زیر آب، عکاس حوزه معرفی جاذبه های گردشگری و میراث فرهنگی ایران زمین است. همچنین سابقه تدریس عکاسی و تصویربرداری زیر آب از اتحادیه فستیوال های تصاویر زیر آب اروپا EUIFA را دارد.

او همچنین نخستین ایرانی برنده رتبه اول و دوم عکاسی باستان شناسی زیر آب در فستیوال بین ‌المللی عکاسی زیر آب، کشور ترکیه 2006 و 2007 و2011 است و برگزاری 5 نمایشگاه عکس انفرادی و دریافت 25 جایزه عکاسی داخلی و خارجی، فیلم برداری زیر آب را در کارنامه فعالیت‌های خود دارد.

فیلیپ کروچه، متولد فرانسه است و از سال 1974 به عکاسی حرفه ای در غار پرداخته و یک باشگاه در همین راستا برای علاقه‌مندان تاسیس کرده‌ است.  در سال 1983 با مدرک دکتری هیروژئولوژی از دانشگاه مونپولیه فرانسه فارغ‌التحصیل شده و به طور منظم از غارهای کشورهای دور مخصوصاً در مناطق ایسلند، هاوایی و گرمسیری کارستسک کوبا، لائوس و بورنئو عکاسی کرده است.

«دوسالانه عکس غار» با هدف ایجاد فضایی متفاوت به جهت فراهم کردن شناخت و آگاهی بیشتر برای علاقه‌مندان به دنیای ناشناخته غارها از عکاسان، غارنوردان و علاقه‌مندان به طبیعت جهت شرکت کردن در این جشنواره دعوت کرده است. علاقه‌مندان می توانند تا 15 دی ماه سال جاری آثار خود را به دبیرخانه دوسالانه ارسال کنند.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها