امروز : شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 24
۲۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136075
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 69
«محمد مهدی بحرالعلوم» حافظ کل قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به ...

«محمد مهدی بحرالعلوم» حافظ کل قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به تعدد افراد تصمیم& zwnj;ساز در مساجد، اظهار داشت: بسیاری از اساتید قرآن به دلیل عدم آزادی عمل و تعدد افراد اثرگذار در مساجد برنامه‌ و جلسات قرآنی را در مؤسسات برگزار می‌کنند که این امر می‌تواند آسیبی در فعالیت‌های قرآنی و عدم استفاده صحیح از ظرفیت مساجد به شمار رود.

متولیان مساجد آزادی عمل اساتید قرآن را می‌گیرند

وی با بیان اینکه اساتید قرآن ترجیح می‌دهند خودشان برنامه‌های قرآنی را اداره کنند، افزود: برخی متولیان، خادمان و هیأت امنای مساجد آزادی عمل اساتید قرآن را می‌گیرند و همین امر باعث می‌شود افرادی که قصد برگزاری جلسات و محافل قرآنی در مساجد را دارند به سمت مؤسسات یا خانه‌های قرآن بروند و جلسات را در چنین اماکنی برپا کنند در حالی که بر اساس احادیث و روایات مساجد برای قرآن بنا شده است بنابراین بهترین مکان برای برگزاری جلسات قرآنی مساجد هستند.

بی‌نظمی جلسات قرآن مساجد باعث توسعه مؤسسات قرآنی شده است

بحرالعلوم مباحث اقتصادی را یکی دیگر از دلایل کم رنگ شدن جلسات قرآن در مساجد عنوان کرد و گفت: برگزاری کلاس‌های قرآنی هزینه‌هایی دارد به طوری که مؤسسات از هر قران‌آموز مبلغی اخذ می‌کنند اما در مساجد چنین روندی پیگیری نمی‌شود.

این حافظ کل قرآن کریم با اشاره به اینکه کلاس‌های قرآن باید با نظم خاصی برگزار شوند، افزود: مساجد برنامه‌های متنوعی برگزار می‌کنند البته در این برنامه‌ها به محافل قرآنی کم‌توجهی می‌شود به طوری که در بسیاری مواقع جلسات قرآن به دلیل برگزاری مراسم‌های مختلف در مساجد تعطیل شده و این بی‌نظمی نارضایتی اساتید و قرآن‌آموزان جلسات را در پی دارد بنابراین اساتید به سوی مؤسسات قرآنی می‌روند تا جلساتی منظم داشته باشند.

مردم هیچ‌ محله‌ای نباید از فیض جلسات قرآن بی‌بهره بمانند

معاون آموزش و پژوهش سازمان دارالقرآن با بیان اینکه اولویت مساجد پس از برگزاری نماز باید اجرای برنامه‌های قرآنی و تقویت جلسات قرآن باشد، خاطر نشان کرد: متولیان مساجد باید در مرتفع شدن مشکل برگزاری محافل قرآن وارد عمل شوند و به اساتید و قرآن‌آموزان اجازه برپایی جلسات قرآن در مساجد را بدهند تا شاهد حضور حداکثری جوانان در مساجد و برنامه‌های قرآنی باشیم.

بحرالعلوم با اشاره به لزوم گسترش جلسات قرآن، افزود: محافل قرآنی را باید توسعه بخشیم تا هیچ محله‌ای از فیض جلسات قرآنی بی‌بهره نباشد بنابراین نباید فکر کنیم برنامه‌های قرآنی باید فقط در مساجد برگزار شوند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها