امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۶:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136088
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، در حاشیه برگزاری نشست خبری جشنواره عمار در مسجد جامع خرمشهر عوامل و هیئت اجرایی پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار با حضور ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، در حاشیه برگزاری نشست خبری جشنواره عمار در مسجد جامع خرمشهر عوامل و هیئت اجرایی پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار با حضور در جمع خانواده شهدای مکتب قرآن خرمشهر به مقام شامخ این شهدا ادای دین کردند و با خانواده های معزز این عزیزان به گفت و گو پرداختند.

در ابتدای این دیدار خانواده شهید آلوغویش به بیان سخنان درباره شهید آلوغویش و مشکلات شهر خرمشهر پرداختند.

ناصرزاده مدیر مکتب قرآن نیز طی سخنانی با اشاره به سخنرانی‌های استاد مطهری، شهید بهشتی، حضرات آیات مکارم شیرازی، سبحانی در قبل از انفلاب در این محفل قرآنی و نیز توزیع اعلامیه‌های امام خمینی (ره) در سطح منطقه پرداخت.

بنابراین گزارش، چلنگر از زنان فعال و مؤسس مکتب قرآنی خرمشهر در سخنانی تاکید کرد: مکتب قرآن امروز با ربع قرن سابقه از مراکز فعال اثرگذار شهر با محوریت شخصیت خانم عابدی فعالیت می‌کند.

همچنین برادر شهید علامه نیز در تکمیل سخنان چلنگر اظهار داشت: عقب‌‌ماندگی مضاعف خرمشهر پس از جنگ نسبت به قبل از آن، فقدان رسیدگی‌های لازم و شکاف طبقاتی و فقر و بیکاری بیداد می‌کند.

در بخشی دیگر از دیدار جورفن از رزمندگان و فعالان فرهنگی خرمشهر گفت: گویی خرمشهر را در این وضع نگه داشته‌اند که برای آن شهر بگویند و فیلم بسازند و...این وضعیت مردم را در اصل جنگ به تردید می‌اندازد.

وی افزود: سوم خرداد خرمشهر شلوغ است از ترافیک و تراکم مدیران، همه عکس یادگاری می‌گیرند و می‌روند.

تابنده از پیشکسوتان دفاع مقدس نیز با اشاره به دوران جنگ در خرمشهر تاکید کرد: بر این باوریم شهدا ما را نفرین کرده‌اند چون راه شهدا را ادامه نداده‌ایم. امام فرمودند بازسازی را مثل جنگ بدانیم اما اصلاً اینطور نشده است. خرمشهر ظرفیت‌های احیای اقتصادی زیاد دارد اما مردم از آن نفعی نمی‌برند.

نادر طالب‌زاده دبیر پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار در پایان این دیدار و پس از شنیدن سخنان خانواده های شهدای مکتب قرآنی درباره خرمشهر طی سخنانی عنوان کرد: این سفر ظاهراً برای کنفرانس خبری شروع جشنواره عمار است اما باطن آن مسئله خرمشهر و مشکلات آن است.

وی تاکید کرد: ما در برنامه «راز» با مسائل و مشکلات خرمشهر درگیر بودیم و برنامه‌ای ساختیم که از کسی آبرویی نگذاشت. شأن رسانه انقلاب اسلامی همین است. رسانه جراح، صریح و صادق است که همین مشکلات را در سطح عمومی طرح و بی‌رحمانه نقد کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها