امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۱:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136125
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۲۸
تعداد بازدید: 34
منصور حقیقت پور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;

منصور حقیقت پور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت یکسال اخیر حقوق بشر در آمریکا با بیان اینکه چیزی به نام حقوق بشر واقعی در صحنه اجتماعی آمریکا وجود ندارد، گفت: حقوق بشر ابزاری در دستان ایالات متحده برای اعمال فشار و اجرای نظراتشان برای حضور در حوزه‌های مورد علاقه آنهاست.

وی افزود: آمریکایی‌ها باید تعریف خود از حقوق بشر را به طور رسمی بیان کنند و بگویند که آیا افراد بی‌گناهی که در منهتن و فرگوسن توسط پلیس کشته می‌شوند را جزو بشر ساکن روی زمین می‌دانند یا خیر؟

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آمریکایی‌ها باید صراحتاً اعلام کنند افرادی که توسط هواپیماهای بدون سرنشین در پاکستان بمباران و کشته می‌شوند و یا مردم فلسطین و سوریه و عراق از بین می‌روند را بشر می‌دانند یا خیر؟

حقیقت‌پور گفت: متأسفانه آمریکایی‌ها فقط ساکنان تل‌آویو، واشنگتن و کانادا را جزو بشر به حساب می‌آورند و برای خون دیگر انسان‌ها ارزشی قائل نیستند.

وی تصریح کرد: به نظر می‌رسد که دولتمردان آمریکایی تعریف جدیدی از حقوق بشر دارند لذا خواستار اعلام رسمی این تعریف از سوی آنها هستیم تا دنیا بداند که تعریف غربی‌ها از حقوق بشر کاملاً سیاسی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: برای آمریکایی‌ها رفتارهای ضد حقوق بشری کشور ارتجاعی و بدون حقوق دموکراتیکی مانند عربستان سعودی کاملاً قابل قبول و رفتارهای آن مورد تایید غرب است در حالی که در این هفته فقط 4 زن به جرم رانندگی در دادگاه محاکمه شده‌اند.

حقیقت‌پور با اشاره به محاکمه 4 زن به جرم رانندگی در عربستان سعودی با تاکید بر اینکه محاکمه این زن‌ها تضییع حقوق بشر است گفت: چون عربستان سعودی جزو حامیان ایالات متحده محسوب می‌شود هیچ انتقادی به عدم رعایت حقوق بشر در این کشور نمی‌شود.

وی با انتقاد از انتخاب شیرین عبادی و احمد شهید به عنوان سخنگویان حقوق بشر توسط سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی افزود: شیرین عبادی و احمد شهید گزارشات یکسویه و جانبدارانه از حقوق بشر در راستای اهداف غربی‌ها و صهیونیستةا تهیه می‌کنند و هیچ گاه اظهارات آنها مورد تایید نهادهای بی‌طرف حقوق بشری نیست.

این نماینده مجلس اظهار کرد: آمریکایی‌ها با ادبیات سیاسی خود تعریفی جدید از حقوق بشر ارائه می‌دهند و آنها تنها کسی را که تابع ایالات متحده باشد جزو بشر و دیگران را خارج از آن می‌دانند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: برای ایالات متحده هر اتفاق ضد حقوق بشری که در حوزه‌های جغرافیایی کشورهایی که تابع آنهاست رخ می‌دهد اهمیتی ندارد و به آن نمی‌پردازند و سعی می‌کنند رسانه‌ای نشود.

حقیقت پور اظهار داشت: آمریکایی‌ها دروغ بزرگی را به عنوان حمایت از حقوق بشر به دنیا می‌گویند که باید ملت‌ها در این رابطه دقت لازم را انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: ایالات متحده با مدیریت بودجه و ارائه برخی سرویس‌های سیاسی و اقتصادی به نهادها و سازمان‌های حقوق بشری رفتارها و نظرات آنها را کنترل می‌کنند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی‌ها بودجه سنگینی را برای استفاده از ظرفیت‌های حقوق بشری و تروریستی در حال خرج کردن هستند و سازمان، نشریه و سایت برای آنها ایجاد می‌کنند تا از جانب واشنگتن سخنگویی کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار