امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۴:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136144
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۴
تعداد بازدید: 184
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کاشان، سیدمحمد حسینی دوشنبه شب در مجتمع امام حسن عسگری (ع) در این شهرستان با اشاره به حدیثی از ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کاشان، سیدمحمد حسینی دوشنبه شب در مجتمع امام حسن عسگری (ع) در این شهرستان با اشاره به حدیثی از این امام همام، عزت افراد را در پیروی از حق دانست و اظهار داشت: در اوایل انقلاب بسیاری چون بنی‌صدر بودند که همراه امام (ره) و منتخب مردم بودند اما چون مسیر خود را از حق جدا ساختند، خوار و ذلیل شدند.

وی افزود: در زمان فعلی نیز کسانی که با مقام معظم رهبری و نظام مقدس جمهوری اسلامی زاویه پیدا کنند موقعیت آنها لطمه می‌خورد، چراکه این سنت الهی است که کسانی که حق را ترک کنند خوار و ذلیل شوند.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی با گرامیداشت روز 9 دی به عنوان روز بصیرت و میثاق امت با ولایت خاطرنشان کرد: انسان باید در شرایط سخت تحلیلی درست داشته باشد و دوست و دشمن را از هم تمییز دهد و اگر علم، آگاهی و معرفت درستی نداشته باشد دیگران می‌توانند با مغلطه و سفسطه او را به مسیر دیگری هدایت کنند.

وی درک، تقوا و شجاعت ابراز نظر را لازمه بصیرت ذکر و عنوان کرد: در فتنه 88 خواص مردود شدند چون ساکت شدند و گاهی سخنان چند پهلو زدند در حالی که در زمان خطر باید برای ولایت سینه سپر می‌کردند نه اینکه در شرایط عادی ادعای استکبارستیزی و ولایت‌مداری داشته باشند.

به گفته وی، باید در کنار بصیرت و بینش، تقوا باشد وگرنه حق را می‌بینند و تنها برای رسیدن به منافعشان آن را نادیده می‌گیرند.

حسینی یادآور شد: بسیاری از اقدامات غربی‌ها پس از فتنه 88 ریشه در این فتنه دارد، چراکه آنها با اقدامات فتنه‌گران به این نتیجه رسیدند که با اقداماتی چون تحریم می‌توان شاهد شورش عده‌ای در داخل باشند لذا به اقدامات خود ادامه دادند.

وی با تأکید بر عدم فراموشی فتنه 88 بیان داشت: عده‌ای با بیان بی‌فایده بودن دانش هسته‌ای در ایران با چراغ سبز دشمن حرکت کرده و سخنان آنها را تکرار می‌کنند در حالی که این دانش برای تمام صنایع چون داروسازی و کشاورزی مفید و لازم است و این صنایع حلقه‌هایی به هم وابسته هستند که هر کدام در پیشرفت کشور سهمی به‌سزا دارند.

به گفته وی، افرادی که انرژی هسته‌ای را برای کشور بی‌فایده می‌دانند، اگر نسبت به فواید آن جاهل هستند چرا اظهار نظر می‌کنند و اگر آگاهی دارند می‌خواهند تیشه به ریشه انقلاب بزنند.

انتهای پیام/2406/ی30/آ3004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها