امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۱:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136147
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۴
تعداد بازدید: 223
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، آیت‌الله سعیدی دقایقی پیش در اجتماع باشکوه مردم کرمان به‌ مناسبت حماسه 9 دی اظهار ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، آیت‌الله سعیدی دقایقی پیش در اجتماع باشکوه مردم کرمان به‌ مناسبت حماسه 9 دی اظهار داشت: فتنه 88 عبرت& zwnj;هایی را برای ملت ما به ‌همراه داشت.

وی بیان داشت: عبرت‌آموزی به معنی نگاه به اشتباه پیشینیان و جلوگیری از تکرار آن اشتباهات است.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: لشکر 41 ثارالله خط‌شکن بوده است و انتظار این است که مردم کرمان نسبت به مسائل هوشیار باشند و وظیفه خود را انجام دهند تا زمینه خط‌شکنی برای سایر استان‌ها فراهم آید.

سعیدی با اشاره به اینکه کاندیداتوری در انتخابات و اعتراض به انتخابات را از مولفه‌های فتنه نمی‌دانیم، افزود: همسویی جریان قدرت‌طلب با نظام سلطه به‌عنوان مولفه فتنه بوده و استکبار به دنبال براندازی نظام است.

وی عنوان کرد: اردوکشی و حمله به مراکز نظامی، هنجارشکنی و عبور از قانون هم از دیگر مولفه‌های فتنه است و فتنه‌گران قانون را دور زدند و زیر پا گذاشتند و مسئله طبیعی را به غائله تبدیل کردند.

سعیدی با بیان اینکه ممکن است در آینده گروه و احزابی بخواهند باز هم فتنه‌ای را در کشور رقم بزنند از چند لایه بودن فتنه‌ها خبر داد.

وی یادآور شد: اگر خواص و مردم به لایه‌های رویین و زیرین فتنه توجه نکنند در مراحل بعدی بار دیگر عناصر فتنه‌گر به میدان می‌آیند و فتنه را طراحی می‌کنند.

این مسئول تصریح کرد: در فتنه‌ها یک لایه روی صحنه، یک لایه کف خیابان و یک لایه هم پشت صحنه است و پشت صحنه کسانی هستند که فتنه را تئوریزه کرده و طراحی می‌کنند که از طریق انتخابات می‌توان در کشور بحران ایجاد کرد.

سعیدی با اشاره به اینکه فتنه صدر اسلام هم دارای سه لایه بود، افزود: افرادی مانند عمر سعد و شمر روی صحنه بودند در حالی که یک دسته دیگر نقش پشتیبانی‌کننده را داشتند و یکسری پشت صحنه بودند.

وی با بیان اینکه بین ظالمان و بنیان‌گذاران ظلم تفاوت دارد، گفت: بنیانگذاران ظلم پشت صحنه هستند و سند باقی نمی‌گذارند و اگر از آنها اسم هم ببرید، می‌گویند این افراد یاران پیامبر و امام بودند.

سعیدی اضافه کرد: عناصر روی صحنه را می‌توان معرفی کرد، اما پشت صحنه را نمی‌توان معرفی کرد، زیرا سندی از خود برجا نمی‌گذارند، اما کد و نشانه دارند و خواص باید آنها را معرفی کنند.

وی این سئوال‌ها را طرح کرد که کمیته صیانت آرا را چه کسانی تشکیل دادند و نماینده آنها در این کمیته شرکت کرد و در خدمت کدام شخصیت ستاد ابطال انتخابات تشکیل شده است و این افراد در پشت صحنه هستند و بعد به میدان می‌آیند.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: عناصر فتنه را می‌بینیم، اما آنهایی که از هشت یا 10 سال قبل برنامه‌ریزی می‌کردند را نمی‌توانیم مشاهده کنیم و خواص باید بگویند.

سعیدی افزود: خواص باید عناصر عمامه به‌ سر یا غیر عمامه به‌ سر را که زمینه فتنه را آماده کردند معرفی می‌کردند، اما برخی مهر سکوت بر لب زدند و پشت پرده را نگفتند و آثارش را الان می‌بینیم.

وی ادامه داد: همان کسانی که فتنه 88 را مطرح کردند، امروز یکسری کارهایی را انجام می‌دهند.

* اجازه نمی‌دهیم انقلاب اسلامی توسط افراد فرصت‌طلب سیاسی‌کار مصادره شود

سعیدی اضافه کرد: مجبوریم واقعیت‌ها را بگوییم، زیرا این انقلاب بیش از 200 هزار شهید تقدیم اسلام کرده است و اجازه نمی‌دهیم این انقلاب اسلامی توسط افراد فرصت‌طلب سیاسی‌کار مصادره شود.

وی اظهار داشت: آن کسانی که پشت سر پیامبر اکرم (ص) قرار گرفته بودند بعد از رحلت ایشان سه دسته شدند، یک دسته وفادار به پیمان‌های پیامبر بودند و بر محور امیرالمومنین علی (ع) قرار گرفتند و حضرت زهرا (س) در راس قرار داشتند و سلمان، مقداد و ابوذر هم جزو این افراد بودند.

سعیدی گفت: یک عده هم مانند طلحه و زبیر در برابر این امام نور و امام حق قرار گرفتند و به دنبال براندازی بودند و تفکر لیبرالی و سکولاریستی داشتند.

وی تصریح کرد: دسته‌ای از خواص این وسط میدان‌دار شدند و دستی به سمت ولایتمداران و دستی دیگر به سمت براندازان داشتند و هم این طرف و هم آن طرف را نوازش می‌کردند و این امر به‌معنای نفاق است و اگر جامعه با نفاق مواجه شود، کار بسیار دشوار می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: ابوموسی اشعری، عبدالله عمر و زید بن ثابت از جمله خواص بودند که سکوت کردند و حرفی نزدند و حتی از عناصر برانداز حمایت هم کردند.

سعیدی اضافه کرد: در ماجرای فتنه‌های ایران هم بعد از رحلت امام خمینی (ره) مردم با رهبر معظم انقلاب اسلامی همراهی کردند و از خواص ساکت و منحرف تبعیت نکردند.

وی تصریح کرد: خواص بعد از فوت امام راحل سه دسته شدند، یک دسته بر محور رهبری حرکت کردند و با تمام وجود در خدمت رهبری به‌عنوان جانشین امام بعد از امام خمینی (ره) قرار گرفتند، یک عده از خواص هم بعد از رحلت امام خمینی (ره) در برابر رهبری موضع گرفتند.

وی با بیان اینکه غائله 18 تیر 78 در دوره اصلاح‌طلبان و خاتمی روی داد، افزود: مردم در حماسه 23 تیر این فتنه را خنثی کردند و فتنه 88 هم روی داد که مردم این فتنه را در 9 دی خنثی کردند.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: خواصی داریم که هم با ولایتمداران و هم با عناصر فتنه‌گر ارتباط برقرار می‌کنند و این امر برای ما بسیار نگران‌کننده است.

سعیدی با تاکید بر اینکه حجت خدا در زمان امام خمینی (ره)، امام بود و در زمان رهبری، مقام معظم رهبری است، ادامه داد: ما دنبال کسانی هستیم که بر محور رهبری حرکت کنند.

* صحنه‌گردانان فتنه تغییر می‌کنند

وی افزود: فتنه 88 قابل تکرار است و از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون با چالش‌ها و پالایش‌هایی روبه‌رو بوده‌ایم.

این مسئول گفت: صحنه‌گردانان فتنه اندیشه واگرایی و سکولاریستی دارند و در تعامل انفعالی با غرب بودند، یک دوره بازرگان و جبهه ملی بازیگر فتنه بودند و با کنار رفتن این افراد هنرپیشه‌های دیگری به میدان آمدند.

سعیدی ادامه داد: بنی‌صدر و منافقان در کنار هم قرار گرفتند و نقش براندازی نظام را بر عهده گرفتند و سپس با صحنه‌گری سید مهدی هاشمی و منتظری گرفتار شدیم و بعد هم درگیر اندیشه‌های تکنوکراتی شدیم که مدل آنها ژاپن و مالزی بود.

وی تصریح کرد: زمانی که مهاجرانی وزیر کارگزاران بود، می‌گفت چرا اصرار دارید چادر و روسری بر سر مردم باشد و من در مالزی زنان بدون روسری را دیدم که سجاده به بغل به نماز می‌روند.

سعیدی متذکر شد: بعضی از افراد فقط با توسعه اقتصادی کار دارند و به فرهنگ دینی کاری ندارند و باید بدانیم اصل جریان فکری باقی است و فقط صحنه‌گردانان و هنرپیشه‌های آن تغییر می‌کنند.

وی تصریح کرد: مردم باید بدانند چه کسانی در هر دوره‌ای نقش صحنه‌گردانی برای سکولاریزه کردن نظام را بازی می‌کنند.

سعیدی افزود: همان‌طور که رای مردم امانت الهی است، نوع رای دادن مردم هم امانت الهی است و اگر 100 میلیون رای دهند که شراب، حلال است، شراب، حلال نمی‌شود.

وی ادامه داد: مردم می‌توانند به نماینده، شورای شهر و رئیس جمهوری رای دهند که در مجلس با احکام‌الله بازی کند.

سعیدی با اشاره به اینکه هدفمند رای دادن بسیار مهم است، تصریح کرد: اینکه رئیس خبرگان چه کسی باشد، خیلی مهم است و اعضای خبرگان باید بصیرت لازم را داشته باشند.

* فتنه‌ها شبیه هم هستند

وی با اشاره به شباهت فتنه 88 با سایر فتنه‌ها گفت: فتنه‌ها، شباهت‌های زیادی با هم دارند و فتنه 88 با فتنه جمل شباهت داشت.

سعیدی تصریح کرد: بعضی‌ها می‌گویند، چرا سران فتنه را در حصر قرار داده‌اند، اما در زمان پیامبر اکرم (ص) وقتی سه نفر از فرمان ایشان سرپیچی کردند، فرمودند که هیچ کس حق صحبت با آنها را ندارد و آنها به بیابان رفتند و توبه کردند و برگشتند.

وی اضافه کرد: سران فتنه یا باید محاکمه شوند و یا باید توبه کرده و از مقام معظم رهبری و جامعه عذرخواهی کنند و به جامعه برگردند، حر هم توبه کرد برگشت و شهید شد.

سعیدی افزود: شباهت‌های فتنه با جنگ جمل این است که هر دو با تهمت آغاز شد و عناصر پشت صحنه را خواص ما معرفی نکردند و هر دو با اردوکشی آغاز شد، بسیاری از مردمی که به صحنه آمدند ماجرا را نمی‌دانستند، اما عده‌ای آشوبگر هم حضور داشتند.

وی بیان داشت: کارگردانان فتنه متفاوت هستند، اما اصل جریان فکری براندازی استحاله باقی است و و دنبال صحنه‌گردان می‌گردند.

سعیدی با اشاره به اینکه دو نوع تفکر در حاکمیت دینی است و از ابتدای انقلاب اسلامی در برابر هم قرار دارند، گفت: این دو تفکر در سیاست خارجی، فرهنگ، اقتصاد و تیم اداره کشور سایه می‌اندازد.

وی با بیان اینکه سخنگوی یک حزب می‌گوید چرا هزینه اشغال فلسطین را ملت ایران بپردازند در حالی که این یک تفکر غیر اسلامی است، اضافه کرد: این افراد شعار نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران را سر دادند که امام راحل فرمود «اگر دنیای استکبار در برابر دین ما بایستد با تمام وجود در برابر آنها می‌ایستم».

وی گفت: یک تفکر وجود دارد که می‌گوید اگر ما بخواهیم اقتصاد رشد کند، توسعه داشته باشیم و جهانگردی فعال شود باید با دنیا رفت و آمد روان داشته باشیم، جذب جامعه بین‌الملل شویم، در قالب نظام بین‌الملل باشیم، در چارچوب بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول و با دیپلماسی حرکت کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: دیدگاه دوم می‌گوید ما هر چه را تا به حال به‌دست آوردیم در سایه ایستادگی و مقاومت در برابر نظام سلطه است.

سعیدی بیان داشت: استکبار حدود چهار سال است با تمام وجود قصد دارد، نظام سوریه را براندازند اما نتوانستند غلطی بکنند، ما شاهد بیرون راندن صهیونیست‌ها از لبنان هستیم.

وی با تاکید بر اینکه مرز ما جغرافیای خاورمیانه است، تصریح کرد: در کنار آمریکا نمی‌توانیم به چیزی برسیم و باید به درون نگاه کنیم.

سعیدی با اشاره به اینکه من با مذاکره مخالف نیستم و باید از تیم مذاکره‌کننده حمایت کنیم، ادامه داد: اما اگر ما بخواهیم کوتاه بیاییم باید از تمام دستاوردها دست بشوییم.

* تاکید امام و رهبری بر آزادی اقتصادی

وی با بیان اینکه فرهنگ یعنی ماهواره، فضای مجازی، فیلم، کتاب و بازی‌های رایانه‌ای اظهار داشت: همان‌طور که مجاری تغذیه‌ای مردم را کنترل می‌کنیم، مجاری فکری و روحی مردم را هم کنترل کنیم.

انتهای پیام/80019/صا40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها