امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۷:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136148
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۴
تعداد بازدید: 78
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقامات اندونزی روز سه‌شنبه از مشاهده قطعاتی خبر دادند که به نظر می‌رسد ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقامات اندونزی روز سه‌شنبه از مشاهده قطعاتی خبر دادند که به نظر می‌رسد مربوط به هواپیمای مفقود شده شرکت هواپیمایی «ایر آسیا» مالزی باشد. ساعاتی بعد مدیر اداره هوانوردی اندونزی تائید کرد که این قطعات متعلق به این هواپیما هستند.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، یکی از این قطعات مشابه درب هواپیما است و به نظر می‌رسد دیگر سرسره خروج اضطراری از هواپیما باشد. یک مقام نیروی هوایی اندونزی به این خبرگزاری گفته است: «ما 10 شی بزرگ و قطعات کوچک بسیار زیاد سفیدرنگی را مشاهده کرده‌ایم، که نمی‌توانیم از آن‌ها عکس‌برداری کنیم.»

 

یک سخنگوی ارتش اندونزی ساعاتی پس از انتشار خبر دیده شدن اجساد شناور بر روی آب، گفت تاکنون 40 جسد از آب بیرون کشیده شده است.

یک مقام اندونزیایی هم از دیده شدن یک سایه زیر آب خبر داده و گفته است به نظر می‌رسد این سایه بزرگ مربوط به لاشه هواپیما باشد.

تلویزیون اندونزی ساعاتی قبل برای اولین بار تصاویری از اجسام شناور بر روی آب منتشر و اعلام کرد که به نظر می‌رسد این اشیا متعلق به هواپیمای مفقود شده باشند.

وزیر حمل و نقل اندونزی هم ساعتی پیش طی یک نشست خبری، کشف این قطعات را تائید و اعلام کرده بود که این تکه‌ها احتمالا مربوط به هواپیمای پرواز شماره QZ8501 خطوط هوایی «ایر آسیا» باشد.

 

این قطعات در نزدیکی جزیره «بورنئو» واقع در شمال دریای جاوه شناسایی شده است. این منطقه در نزدیکی جایی است که آخرین تماس‌ها با هواپیما برقرار شده است.

روز یکشنبه اعلام شد این هواپیما که از اندونزی راهی سنگاپور بود، پس از آنکه به دلیل بدی آب و هوا تغییر مسیر داده، از صفحه رادارها محو شده است. این هواپیما 155 مسافر و 7 خدمه و خلبان داشته است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار