امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۲:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136163
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۳۹
تعداد بازدید: 221
مسئول قرارگاه عمار با بیان این مطلب که بالاترین جرم سران فتنه، فتنه گری بود گفت: خداوند در قرآن می فرماید " قاتلوهم حتی لاتکون فتنه " یعنی آنقدر با ...

مسئول قرارگاه عمار با بیان این مطلب که بالاترین جرم سران فتنه، فتنه گری بود گفت: خداوند در قرآن می فرماید " قاتلوهم حتی لاتکون فتنه " یعنی آنقدر با طرف مقابل بجنگید تا فتنه پایان یابد.

به گزارش پیروان موعود به نقل از بسیج پرس؛ حجت الاسلام طائب مسئول قرارگاه عمار در گفتگو با بسیج پرس با اشاره به اینکه فتنه به هر حرکت براندازانه با چهره ابقاء حق اطلاق می شود گفت: وقتی عملیات ناشی از فتنه پایان می پذیرد مشخص می شود که حرکتی مخرب و آتش زن بوده است، همانگونه که حضرت علی (ع) در خطبه ای در نهروان می فرمایند "الفتنه اذا اقبلت شبهت" یعنی فتنه وقتی که می آید همه را به اشتباه می اندازد و خود را در قالب حق نمایان می کند و در ادامه می فرمایند " و اذا ادبرت عرفت " یعنی زمانی که پایان می یابد و آثار آن پدیدار می شود همه متوجه ماهیت آن می شوند. مولفه اصلی فتنه این است که از ابتدا مشخص نیست و شبه الحق است.

مسئول قرارگاه عمار با اشاره به اینکه اصلی ترین وظیفه در زمان فتنه این است که مردم را از اشتباه خارج کنیم گفت: ما وظیفه داریم مردم را در زمان فتنه متوجه حوادث کنیم، این همان کاری است که پیامبر اکرم(ص) و سایر ائمه (ع) در رابطه با فتنه انجام می دادند.

وی با اشاره به ماجرای مسجد ضرار در زمان پیامبر اکرم(ص) که منجر به تخریب آن شد گفت: پیامبر (ص) مدت ها در این زمینه اطلاع رسانی کردند و در نهایت دستور تخریب این مسجد را صادر کردند که این اتفاق بدون هیچ مقاومتی در برابر دستور پیامبر (ص) انجام شد. برخی مواقع نیز حضرت نتوانستند فتنه را به شکل آشکار افشا کنند زیرا مردم در آن دوره آمادگی پذیرش این مسئله را نداشتند به همین دلیل امکان مقابله عملیاتی ایجاد نشد.

مسئول قرارگاه عمار با یادآوری قضایای پس از وفات پیامبر اکرم (ص) گفت: سیره پیامبر (ص) و ائمه (ع)  بصیرت دهی به مردم و افشاگری ملایم و موثر بوده است مگر در زمانی که نیاز به برخورد عملیاتی بوده باشد.

وی با اشاره به فتنه 88 و حوادث پس از آن ضمن تاکید بر مجرم بودن فتنه گران گفت: بالاترین جرم آنها فتنه گری بود. خداوند در قرآن می فرماید " قاتلوهم حتی لاتکون فتنه " یعنی آنقدر با طرف مقابل بجنگید تا فتنه پایان یابد. بنا بر این آیه هرگاه در برابر مردم هستیم و مسئله فتنه به وجود آمده است وظیفه ما بصیرت دهی است اما در باب منشأ فتنه وظیفه ما قتال است.

طائب با سنگین دانستن جرم فتنه گران گفت: چه جرمی بالاتر از اینکه ملتی را در باب حق به اشتباه بیندازیم. عده ای سعی کردند شبه الحق را جایگزین حق کنند بنابراین دروغ تقلب در انتخابات را مطرح کردند. این ادعا در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی تنها همین یک بار مطرح شد که این به تنهایی جرم بزرگی است.

مسئول قرارگاه عمار در توضیح عوامل موفقیت مردم در مقابله با فتنه گران گفت: رهبر معظم انقلاب رسالت خود را در ایجاد بصیرت در جامعه به بهترین شکل ایفا کردند به نوعی که در 9 دی 1388 با یک ملت بیدار مواجه بودیم.  البته در این زمینه نمی توان مدد الهی را نادیده گرفت. اهانتی که به امام حسین (ع) در روز عاشورای 88 صورت گرفت موجب شد خشم مردم ایران اوج بگیرد که البته رهبری دقیق در این زمینه را نمی توان نادیده گرفت که مصداق آیه " ان تنصرالله ینصرکم " بودند. در حماسه 9 دی حمایت و یاری خداوند متعال و اولیاء الهی کاملا مشهود است.

انتهای پیام//

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها