امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۱۶:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136166
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۷
تعداد بازدید: 107
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از اکسپرس تریبیون، درحالی‌که بانک‌های بین‌المللی به علت تحریم‌ها، تمایلی به انجام ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از اکسپرس تریبیون، درحالی‌که بانک‌های بین‌المللی به علت تحریم‌ها، تمایلی به انجام نقل و انتقالات بانکی ایران ندارند، ایران پیشنهاد کرده است تا پاکستان از یک طرف ثالث برای پرداخت‌ انرژی وارداتی از ایران استفاده کند.

به گفته منابع پاکستانی، ایران یک موافقتنامه بازبینی شده در مورد پروژه خط لوله گاز به پاکستان پیشنهاد کرده است که در آن پاکستان باید یک طرف ثالث برای پرداخت گاز صادراتی میدان پارس جنوبی ایران به این کشور به کار گیرد.

علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران در دیدار با شاهد خاقان عباسی وزیر نفت پاکستان در 8 دسامبر در اسلام‌آباد، این پیشنهاد را مطرح کرد.

به گفته این مقام آگاه، انتظار می‌رود به زودی یک تیم ایرانی برای نهایی کردن این طرح جایگزین و پیشنهاد پرداخت از طریق طرف ثالث به پاکستان سفر خواهند کرد.

طرف پاکستانی اصرار دارد تا مذاکره‌کنندگان ایرانی در حین مذاکرات هسته‌ای باید در تلاش برای دریافت معافیت این پروژه از تحریم‌ها باشند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار