امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۹:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136167
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۷
تعداد بازدید: 135
«حسام الدین خلاصی» رئیس دبیرخانه حزب الثوابت الوطنیه سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، بازگشت ...

«حسام الدین خلاصی» رئیس دبیرخانه حزب الثوابت الوطنیه سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، بازگشت برخی سفرای غربی و عربی به سوریه و افتتاح سفارتخانه‌های خارجی در دمشق را پدیده‌ای مثبت در عرصه سیاسی سوریه توصیف کرد.

وی افزود: برخی کشورهای عربی به درخواست کشورهایی که نقشه حمله به سوریه را طراحی کردند سفارتخانه‌های خود را در دمشق بستند که این کشورها شامل آمریکا، انگلیس، فرانسه و دیگر کشورهای اتحادیه اروپا هستند و هم اکنون هم به دستور آنها سفارتخانه‌هایشان را باز می‌کنند؛ اگر به یاد داشته باشیم این کشورهای عربی سفرای خود را پس از کشورهای عربی از دمشق خارج کردند تا خصومت خود را آشکارا نشان ندهند.

شرمندگی عرب‌ها از اقدام عجولانه در قطع روابط دیپلماتیک

این مقام حزب الثوابت الوطنیه سوریه گفت: دستگاه دیپلماسی کشورهای غربی و عربی شرم زده از اقدام عجولانه خود در آغاز ناآرامی‌های سوریه در تعطیلی سفارتخانه‌های خود به تدریج در حال بازگشت به دمشق هستند و این نشانه پیروزی نظامی و دیپلماتیک سوریه است.

خلاصی درباره گسترش حملات نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در عراق گفت: جبهه النصره که در فهرست گروه‌های تروریستی بین‌المللی است اما گسترش حملات ائتلاف به دو صورت قابل برداشت است؛ نخست اینکه آمریکا به دنبال گسترش دامنه حملات هوایی علیه دیگر مناطق سوریه و به خصوص مناطق استقرار جبهه النصره است که کاملا با مناطق استقرار داعش متفاوت است و اینگونه آمریکا به دنبال توجیهی برای تعرض خود به حاکمیت سوریه است.

این شخصیت سیاسی سوریه تاکید کرد: دومین برداشت از خبر گسترده شدن حملات ائتلاف بین‌المللی این است که آمریکا به دنبال پاکسازی همه مناطق استقرار گروه‌های تروریستی است که به آنها اجازه حضور در سر میز مذاکره برای ایجاد راه‌حل‌های سیاسی داده نمی‌شود و در هر حال هر دو احتمال مذکور وجود دارد و طی روزهای آتی با میزان موفقیت مسکو در ساماندهی گفت‌وگوها و پیروزی‌های ارتش سوریه همه چیز مشخص می‌شود.

خلاصی درباره مذاکرات پیش روی مخالفان و دولت سوریه در مسکو گفت: از دیدگاه یک شهروند سوری این مذاکرات گفت‌وگوی اصولی است و ما از هر گونه گفت‌وگوی جدی استقبال می‌کنیم زیرا فرهنگ ما در گفت‌وگوست.

ارتش سوریه مخالفان را وادار به قبول راه حل سیاسی کرد/ضرورت حضور نمایندگان واقعی ملت بر سر میز مذاکرات مسکو

وی افزود: ما به طرف روس که شرایط را برای ایجاد راه حل سیاسی مناسب دید، اعتماد داریم و در حقیقت این ارتش سوریه بود که مخالفان را مجبور به نشستن پای میز گفت‌وگو کرد.

کارشناس سوری با تاکید بر ضرورت دقت درباره حضور نمایندگان واقعی ملت بر سر میز مذاکره گفت: گفت‌وگوهای مسکو طرف‌های معارض را برای برهه آتی مشخص خواهد کرد و من به توانمندی دولت سوریه که به طور جدی به دنبال شریک فعالی برای گفت‌وگوهای بعدی در دمشق است، اعتماد دارم.

خلاصی راه جدی شدن گفت‌وگوها را در حضور همه جریان سیاسی واقعی در سوریه دانست و گفت: گفت‌وگوها نباید تنها به دولت و جریان واحدی از مخالفان محدود باشد تا بالاخره سرنوشت سوریه رقم زده شود.

رئیس دبیرخانه حزب الثوابت الوطنیه سوریه با ابراز بی طرفی حزب متبوع خود در مناقشه دولت و مخالفان گفت: ما در مقام نمایندگان طیف گسترده از سوری‌ها خواستار حضور در کنفرانس مسکو به عنوان شریک گفت‌وگو هستیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها