امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۸:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136170
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۷
تعداد بازدید: 166
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، بر اساس اطلاعاتی موثق یک شرکت امنیتی مسئول حفاظت از «ابوبکر البغدادی» ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، بر اساس اطلاعاتی موثق یک شرکت امنیتی مسئول حفاظت از «ابوبکر البغدادی» خلیفه داعش است که ضمن فراهم کردن پناهگاه ایمن برای او کار حفاظت در جابجایی‌ها و تحرکات روزمره‌اش را هم برعهده دارد.

این اطلاعات حاکی است که همواره کاروانی از خودروها سرکرده داعش را در جابجایی‌ها و انتقال به دورافتاده‌ترین نقاط عراق و یا رفتن به «الرقه» سوریه همراهی و از وی حفاظت می‌کند و ابوبکر البغدادی پول‌های هنگفتی در این خصوص به صاحب شرکت امنیتی پرداخت می‌کند.

بنا به اطلاعات فاش شده شرکت امنیتی محافظ سرکرده داعش پیش از این مسئولیت حفاظت از «ابومصعب الزرقاوی»، سرکرده القاعده در عراق را برعهده داشته و همین شرکت بود که با ارائه اطلاعات امنیتی از مکان اختفای الزرقاوی به ارتش آمریکا موجب شد که الزرقاوی در 7 ژوئن سال 2006 در هشت کیلومتری شمال شهر بعقوبه در شمال بغداد پایتخت عراق به دست نیروهای آمریکایی کشته شود.

این سوال برای کارشناسان مطرح است که شرکت امنیتی مذکور همه این خدمات را به خطرناک‌ترین مرد منطقه در سایه سرویس‌های امنیتی آمریکا و در راس آن «سی آی ای» ارائه می‌دهد یا به طور مستقل و بدون اطلاع آمریکایی ها دست به این امر خطیر زده است.

بر اساس اطلاعات فاش شده ابوبکر البغدادی زمانی نیروهای شرکت امنیتی مذکور را بکار می‌گیرد که آنها لباس های گروهک تروریستی داعش را بر تن کرده باشند تا به نظر داعشی به حساب آیند و معلوم نشود که آنها عناصر امنیتی اجاره‌ای هستند.

بر اساس اطلاعات دیگری که به رسانه‌های عراقی درز پیدا کرده است هواپیماهای آمریکایی دیروز یکشنبه با فرود در منطقه مرزی القائم عراق محموله‌های مشکوکی را در آنجا فرو ریختند و افراد نقاب به چهره این محموله‌ها را دریافت کردند.

«ماجد الغراوی» عضو کمیسیون امنیتی و دفاعی مجلس نمایندگان عراق، هم دیروز تاکید کرد: آمریکا متهم ردیف اول حمایت از گروه تروریستی داعش است و برخی رسانه‌ها به نقل از مسئولان نیروهای مردمی که با ارتش عراق همکاری می‌کنند، نقل کردند که ائتلاف آمریکائی مبارزه با داعش محموله‌ای تسلیحاتی را با چتر در مناطقی همچون خضیره شرقی در شهر بلد در جنوب استان صلاح الدین فرو انداخته است.از سوی دیگر منابع امنیتی عراقی نیز اخیرا درباره مکان اختفای سرکرده داعش فاش کردند: اطلاعات دریافتی نشان می‌دهد که ابوبکر البغدادی هم اکنون در سوریه است و در عراق نیست؛ وی در مناطق حومه الرقه و دیرالزور به اتفاق سه نفر از معاونانش در تردد است.

«ابراهیم بن عواد بن ابراهیم بن علی بن محمد بدری هاشمی قرشی حسینی» ملقب به «ابوبکر البغدادی»، سرکرده «دولت اسلامی عراق و شام» است که ایالات متحده برای سرش 10 میلیون دلار جایزه تعیین کرده است. این فرمانده 42 ساله که فردی مرموز خوانده شده به همراه گروه تروریستی اش یکی از بزرگترین تهدیدهای امنیتی خاورمیانه هستند.

البغدادی که دارای مدرک دکترا از دانشگاه اسلامی بغداد است پیشتر عضو شاخه نظامی القاعده در عراق بود. وی اقدامات مسلحانه گسترده‌ای در سوریه در سال 2011 انجام داد و از همین رو از فرصت استفاده کرد و شاخه دیگری با نام «داعش» را ایجاد کرد تا به منابع نفتی دسترسی داشته باشد.

البغدادی در سال 2005 توسط نظامیان آمریکایی دستگیر و به مدت 4 سال در اردوگاه بوکا واقع در جنوب عراق بازداشت بود.

بر اساس گفته برخی منابع عربی، البغدادی در اردوگاه بوکا به تمرین با عناصر القاعده پرداخته است.

البغدادی بر خلاف سرکرده‌های القاعده امتناع از انتشار نوار ویدیویی از سخنانش امتناع می‌کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها