امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۱۰:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136181
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۳۲
تعداد بازدید: 395
آخرین این فتنه‌ها، فتنه سال 88 بود. به دلیل وجود عنصر فراموشی در ما انسان‌ها، ما تاریخ را از یاد می‌بریم و ممکن است که مسیر را ...

آخرین این فتنه‌ها، فتنه سال 88 بود. به دلیل وجود عنصر فراموشی در ما انسان‌ها، ما تاریخ را از یاد می‌بریم و ممکن است که مسیر را برایمان عوض کنند. پس یادآوری این اتفاق‌ها بسیار خوب است. شاید ما باید این پرسش را از مقام معظم رهبری داشته باشیم که به چه دلیل بارها در سخنرانی‌های خود به مسئله فتنه می‌پردازند در حالی که یک اتفاقی افتاده و مردم در 9 دی آن‌ها را پراکنده کرده‌اند. فتنه 88 براساس یک تجزیه و تحلیل کارشناسی که رهبر انقلاب هم یکی از این کارشناسان بوده‌اند یک تقابل فکری و یک نزاع عادی نبوده و وسعت بسیاری از داخل و خارج و با تمام قوا داشته است در حالی که هنوز بعد از 5 سال تمام زوایای آن روشن نشده است.

به گزارش پایگاه خبری،مهدوی پیروان موعود، مراسم اولین اجتماع زائران پیاده اربعین حسینی با حضور جمع کثیری از عموم مردم در مصلی امام خمینی تهران برگزار شد. در ابتدای این مراسم سعید حدادیان، مداح و شاعر اهل‌بیت شعرخوانی و نوحه‌خوانی کرد.

سعید قاسمی، فعال سیاسی و فرهنگی در بخشی از این مراسم در سخنانی با اشاره به فتنه‌هایی که از ابتدای انقلاب بر ملت ایران تحمیل شده است، گفت: اتفاقات، مسائل و فتنه‌هایی مانند طرح‌های تجزیه‌طلبانه، شکل‌گیری نهضت آزادی و سازمان و گروهک‌های مسلح و پروژه بنی‌صدر و جام زهر، همه گردنه‌های صعب‌العبوری بوده‌اند که نظام برای عبور از آن‌ها خون داده و با مصیبت‌های زیادی رو به رو شده است که هرکدام جای تحلیل دارد. اتفاقاتی که هرکدام می‌توانست به تنهاهی نظام را زمین بزند.

قاسمی افزود:‌ آخرین این فتنه‌ها، فتنه سال 88 بود. به دلیل وجود عنصر فراموشی در ما انسان‌ها، ما تاریخ را از یاد می‌بریم و ممکن است که مسیر را برایمان عوض کنند. پس یادآوری این اتفاق‌ها بسیار خوب است. شاید ما باید این پرسش را از مقام معظم رهبری داشته باشیم که به چه دلیل بارها در سخنرانی‌های خود به مسئله فتنه می‌پردازند در حالی که یک اتفاقی افتاده و مردم در 9 دی آن‌ها را پراکنده کرده‌اند. فتنه 88 براساس یک تجزیه و تحلیل کارشناسی که رهبر انقلاب هم یکی از این کارشناسان بوده‌اند یک تقابل فکری و یک نزاع عادی نبوده و وسعت بسیاری از داخل و خارج و با تمام قوا داشته است در حالی که هنوز بعد از 5 سال تمام زوایای آن روشن نشده است.

این فعال فرهنگی ضمن تأکید بر این مسئله که معتقد نیست اتاق فکر این فتنه فقط محدود به افراد در حصر و چهره‌های در سایه باشد، گفت: قد و قواره چهره‌هایی مانند موسوی، کروبی و موسوی‌خوئینی‌ها در حد مغز متفکر این فتنه نیست و اگر اینگونه بود آن روزی که این افراد مسئولیت داشتند جامعه را به پله‌های بالایی ترقی می‌دادند. دشمنان ما در این فتنه از کره مریخ نیامده بودند و در این اتاق فکر شاهد حضور سردارها، آیت‌الله‌ها و وکیل‌های مختلفی هستیم. زمانی که ما پشت خاکریز این اتفاقات را نگاه می‌کنیم شاهد حضور آمریکایی‌ها، اسرائیلی‌ها، انگلیسی‌ها و سعودی‌های خبیث هستیم. در همین بین از جنس خودمان هم شاهد حضور پهلوی‌ها، ساواکی‌ها، مجاهدین خلق و برخی دیگر هستیم.

قاسمی ادامه داد: سندهایی که امروز وجود دارد فقط بر وجود مرکز برنامه‌ریزی از بیرون ایران تأکید ندارد. معاون خزانه‌داری آن زمان آمریکا گفته بود که هیچ یک از فشارها و تحریم‌ها بر ایران اثری ندارد بلکه مهم آن است که عده‌ای ما را همراهی کنند که از طریق تولید ادبیات سازش در ایران به ما کمک کنند. زمانی که کار به جایی رسید که آن گروه‌ها در کف خیابان شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه می‌دادند آیا مقام معظم رهبری از مردم درخواست کمک کرد؟ نه این اتفاق نیافتاد و انتخاب را به مردم سپرد. اما با این وجود ما صدای رسایی از خواص نشنیدیم. ما از سازمان‌های نان و نمک خورده‌ این نظام هم صدایی را نشنیدیم.

وی افزود: همه شما با من هم عقیده هستید که ما نتوانستیم چشم و قلب فتنه را در 9 دی در بیاوریم و کار ما تمام نشده است. این فتنه شورش اشرافیت زر و زور بر جمهوریت پابرهنه‌ها بود. اکنون که این روزها بحث رفع حصر مطرح می‌شود, این حرف‌ها از چه‌ فضایی می‌آید؟ ما باید این گلایه را از قوه قضاییه و تسامح بیش از حد نظام داشته باشیم که چرا در ارائه حکم این افراد تعلل می‌کنند در حالی که اینها باید سریعا محاکمه و اعدام شوند. در حالی که می‌گویند اینها در حصر هستند. اما حصری که می‌توان آن را VIP دانست. اگر این‌روزها آقای کروبی در خیابان‌‌ها بیایند این مردم او را تکه تکه می‌کنند. شاید از این حرف‌ها بخندید اما ما بسیار ناراحتیم که چرا که او از شخصیت‌ها نظام بوده و در انقلاب و دفاع مقدس تاثیرگذار بوده و موقعیت‌های مختلف سیاسی داشته است.

قاسمی با اشاره به اینکه هر وقت با بی‌تدبیری در بحران‌ها، دولت زمین می‌خورد باید شاهد ایجاد بحران کاذب در جامعه باشیم، ادامه داد: هر روز یک مسئله جدید در جامعه ایجاد می‌شود و برخی هم در این بین وعده‌ و وعیدهایی که تحقق پیدا نمی‌کند را به نگذاشتند تعبیر می‌کنند. این‌که ما بر اساس یک فرمول بخواهیم بگوییم که فتنه بعدی در چه سالی خواهد بود و اتاق فکر آن در چه جایی است و ابعاد و حجم آن چقدر است را نمی‌توانیم تعیین کنیم اما بصیرت آن است که این سوالات را همواره باید رصد کنیم.

نویسنده کتاب آشنایی با برنامه‌ریزی فرهنگی در تشکل‌ها با اشاره به راهپیمایی اربعین گفت: من از این پیروزی بزرگ جهان اسلام بسیار خوشحالم. پیروزی‌ای که با حضور 25 میلیونی مردمی زجر کشیده ایجاد شده است. عملیاتی دوهفته‌ای که در یک کریدور 100 کیلومتری و یا بیشتر از نجف تا کربلا ادامه داشته است. این اتفاق با حضور افرادی شکل‌گرفته است که بدون جا و مکان و با فرمول کارتن‌خوابی این حماسه را خلق کرده‌اند. من در این اینجا باید به افغانستانی‌های شریف و مزارشریفی‌ها تبریک بگویم. حالا مطرح کردن این سوال که چرا این رکوردها ثبت نمی‌شود و یا چرا آقای رئیس جمهور که هر اتفاقی را به بحران تبدیل می‌کنند به این مسائل اشاره نمی‌کنند مسئله ما نیست.

قاسمی ادامه داد: حضور 25 میلیون نفری افراد در یکی از ناامن‌ترین نقاط جهان چه مفهومی داشته است در حالی که هیچکس امنیت آنها را تضمین نکرده است. ما همیشه غافلگیر می‌شویم و مسئولین هم امسال غافلگیر شدند و به زائران بارها می‌گفتند که نروید چرا که نان و آبی وجود ندارد اما اربعین جلوه دیگری را نشان داد. سفری که تصویر آن در رسانه‌های جهان بایکوت می‌شود. قسم می‌خورم اگر صهیونیست‌ها سر و ته این مانور را ببینند از فلسطین می‌روند و این عملیات یک سطل آب حضرت روح الله را نیاز دارد. اربعین نشان داد که مردم مسلمان و مسیحی جهان جلوتر از مسئولان و دولت‌شان طالب تفکر بسیجی و استراتژی بزرگ حضرت روح‌الله و مقام معظم رهبری هستند.

وی با اشاره به خاطر‌ه‌ای از حضور یک جوان سوئدی در راهپیمایی اربعین گفت: فتنه همیشه در اطراف ما حضور دارد و در کمین ما است و ما هرچه خورده‌ایم از خودی بوده است. ما چرا استراتژی راه قدس از کربلا می‌گذرد را باور نداریم. پیروزی‌های پیش‌بینی شده بدست آمد اما ما هنوز این پیروزی را قبول نداریم. همه آن جمعیت با یک شعار یکسان حضور داشتند. بیایید خودمان را برای اربعین و پیروزی آتی آماده کنیم.

 

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها