امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۳:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136191
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۴
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌حمید مقدم‌فر معاون فرهنگی مجمع جهانی بیداری اسلامی در همایش بررسی علمی نقش دولت

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌حمید مقدم‌فر معاون فرهنگی مجمع جهانی بیداری اسلامی در همایش بررسی علمی نقش دولت انگلیس در فتنه 88 که در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، گفت: رویه نظام سلطه در کشورهایی مانند آمریکا و انگلیس تاثیرگذاری در کشورهای هدف با دقت در پنهان ماندن نقش خود در این دخالت‌هاست.

وی ادامه داد: این کشورها سعی می‌کنند اگر هم نقش آشکاری برای خود قائل می‌شوند در حوزه دیپلماسی عمومی و محبوبیت تعریف شود.

مقدم‌فر با اشاره به رویه دولت‌های استکباری در انتشار اسناد و مسائل مربوط به اقدامات خود در طول 30 الی 40 سال بعد از آن اقدام گفت: اما این رویه دولت‌های استکباری یک تبصره دارد و آن تبصره نیز ایران است؛ هم اکنون بیش از 60 سال است که از کودتای 28 مرداد می‌گذرد ولی آنها هنوز اسناد آن را منتشر نکردند.

معاون فرهنگی مجمع جهانی بیداری اسلامی به نقش انگلستان در فتنه‌های از ابتدای انقلاب تا کنون اشاره و افزود:‌ نباید فکر کرد که نقش انگلستان محدود به فتنه 88 بوده و این کشور در همه فتنه‌ها نقش داشته از بکارگیری منافقین و به وجود آوردن تنش‌های قومی گرفته تا مسائلی از قبیل فتنه مذهبی.

وی با بیان اینکه انگلستان در فتنه 88 برآورد غلطی داشت که مچ آنها را باز کرد، اظهار داشت: آنها به دلیل همین برآورد غلط نتوانستند ردپای خود را پاک کنند و برآورد آنها این بود که قطعا این فتنه کار انقلاب را یکسره می‌کند چون دیدند برخی خواص و بزرگان با این فتنه همراه شده‌اند. به همین دلیل احتیاط را کنار گذاشتند.

مقدم‌فر ادامه داد: هم‌اکنون 111 کد و نشانه مسلم جمع‌آوری شده که نشاندهنده دخالت بیگانگان در فتنه است که حجم عمده‌ای از این اطلاعات و اقدامات متعلق به دولت انگلیس است.

وی با اشاره به اظهارات برخی مقامات مسئول در دولت آمریکا گفت: یکی از چهره‌های اقتصادی دولت ریگان می‌گوید اعتراضات تهران در سال 88 به روشنی از نوع اعتراضات هدایت شده توسط سازمان سیا در گرجستان و اوکراین بود و انسان باید نابینا باشد تا چنین مسئله‌ای را نبیند.

معاون فرهنگی مجمع جهانی بیداری اسلامی با بیان اینکه پیگیری راهبرد براندازی نرم نیاز به مقدماتی دارد و گاهی چندین سال مقدمه برای این اقدام نیاز است، اظهار داشت: این غلط است که برخی در رصد و تحلیل فتنه 88 از 6 ماه قبل و بعد از آن صحبت می‌کنند. در حالی که برخی اعترافات دشمنان مبنی بر این است که آنها از اواخر جنگ 8 ساله ما شروع به طراحی این مدل کرده‌اند و شما می‌بینید که اولین تست ناموفق آن در 18 تیر سال 78 رخ داد و بعد از 10 سال از آن طرح اصلی را عملیاتی کردند.

مقدم‌فر، ایجاد بازوهای فکری، عملیاتی و رسانه‌ای را از مهمترین اقدامات انگلیس برای ایجاد فتنه در کشور ایران عنوان کرد و افزود: مراکز و بنیادهای برانداز نیز در دوران خاتمی به داخل کشور راه پیدا کردند و گستره نفوذ آنها افزایش پیدا کرد.

وی با اشاره به اعترافات یحیی کیان‌تاجبخش نماینده بنیاد سوروس اشاره کرد و اظهار داشت: این فرد اعتراف می‌کند که تربیت مبلغان مورد نیاز این فتنه چندین سال طول کشیده است و افرادی نظیر سروش و سریع‌القلم که امروز ردپای وی در برخی مراکز تصمیم‌گیری وجود دارد جزو همین افراد هستند.

معاون فرهنگی مجمع جهانی بیداری اسلامی ایجاد بازوی حقوق بشری، قومی و دانشجویی را یکی از مهمترین اقدامات انگلیس در راستای تحرک عملیاتی در فتنه 88 خواند و افزود: الگونمایی ادبیات جنگ نرم برای نیروهای عملیاتی در ترجمه کتاب جین شارپ به عنوان یکی از متخصصان براندازی نرم صورت گرفت و سندی وجود دارد که شما با مطالعه آن می‌بینید که براندازی نرم در ایران مو به مو بر اساس همین جزوه صورت گرفته است.

وی ادامه داد: جان بولتون در سال 2007 یعنی دو سال پیش از فتنه 88 می‌گوید که ما اکنون شاهد تلاش‌های آمریکا بر تهران برای دامن زدن به یک انقلاب رنگی از سوی سیا هستیم.

معاون فرهنگی مجمع جهانی بیداری اسلامی با بیان اینکه نقش اصلی در فتنه برای آمریکاست و عرصه عملیات به انگلیس واگذار شده بود، تصریح کرد: دلیل اول این مسئله داشتن سفارت در ایران است و شما می‌بینید که سفارت انگلیس قرارگاه عملیاتی فتنه 88 می‌شود و دومین مسئله بهره‌مندی انگلیس از شبکه گسترده رابطین ایرانی و دلیل سوم نیز سابقه رسانه انگلیسی بی‌بی‌سی فارسی در انتشار اخبار است که در فتنه به عنوان میدان‌دار عمل می‌کرد.

وی با بیان اینکه یکی از دم خروس‌های انگلیس در فتنه اعترافات آقای رسام تحلیلگر ارشد سفارت انگلیس است افزود: خود آقای رسام می‌گوید در طول مسئولیت خود در ایران 130 استاد دانشگاه را به سفارت انگلیس وصل کرده است ولی اکنون آقای رسام به انگلیس برگشته و در کنار اربابان خود حضور دارد که دستگاه‌های اطلاعاتی و قضایی باید هوشیار باشند که چرا این اتفاق رخ داده است.

مقدم‌فر ادامه داد:‌اقدام دیگر سفارت انگلیس چینش عناصر نفوذی بر ستاد آقای میرحسین و کروبی بود که برخی از آنان شناسایی شدند ولی در نهایت فرار کردند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار