امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۹:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136200
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۴
تعداد بازدید: 169
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا باهنر دبیرکل جبهه پیروان در نشست خبری که عصر امروز سه شنبه برگزار شد، در ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا باهنر دبیرکل جبهه پیروان در نشست خبری که عصر امروز سه شنبه برگزار شد، در پاسخ به سوال خبرنگار فارس درباره علت خط قرمز بوده فتنه 88 و ماندگاری حماسه 9 دی در تاریخ انقلاب اسلامی اظهار داشت: داستان سال 88 فتنه‌ای غم‌انگیز و تأسف‌بار بود چرا که افرادی که فتنه را ایجاد کردند جمهوریت و اسلامیت نظام را به چالش کشیدند.
باهنر با بیان اینکه از این حوادث ما در دوران بعد از پیروزی انقلاب داشته‌ایم، یادآور شد: در اوایل انقلاب هجمه‌ها به حملاتی صورت می‌گرفت و نهایتا با ترورهای کور هجمه‌های سنگین آغاز شد و پس از آن هم هشت سال دفاع مقدس هزینه‌هایی را به نظام تحمیل کرد.
دبیرکل جبهه پیروان ادامه داد: حادثه فتنه 88 جنس دیگری داشت و دشمن بعد از تجربیات طولانی و ناکامی در هجمه‌های مختلف به این نتیجه رسید که باید نظام جمهوری اسلامی را از درون تهدید کند. لذا به دنبال سکوی پرش بود.
وی با بیان اینکه برخی منافع حزبی و شخصی خود را به منافع نظام ترجیح دادند، افزود: آنها بعد از خرداد 88 در سه برهه تاریخی یعنی روز قدس، 13 آبان و روز عاشورا، تفکرات خود را بروز دادند.
باهنر با اشاره به شعار نه غزه نه لبنان فتنه‌گران در روز قدس، آزادی قدس شریف را از آرمان‌های انقلاب اسلامی برشمرد و تصریح کرد: 13 آبان برای ملت ما یک روز سمبولیک در مبارزه با استکبار و آمریکاست اما آنها چون نمی‌توانستند در این روز شعار زنده باد آمریکا بدهند شعار را متکثر کردند در حالی که محور اصلی و سمبولیک مبارزه آمریکاست.
نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به حرمت‌شکنی فتنه‌گران در روز عاشورا یادآور شد:‌فتنه‌گران به مقدس‌ترین اعتقاد مردم هجمه کردند و نتیجه‌اش ضررهایی بود که دیدیم از این رو 9 دی محاکمه فتنه و فتنه‌گران توسط افکار عمومی بود و به هیچ گروه سیاسی تعلق نداشت.
وی 9 دی را یک سرمایه اجتماعی ملی انقلابی و مذهبی دانست و گفت:‌ برخی می‌گویند بحث فتنه را تمام کنید در حالی که این ثروت ملی باید حفظ شود تا جامعه واکسینه بماند.
باهنر در خصوص حزب لاریجانی خاطرنشان کرد: با توجه به نظام مردم‌سالاری در کشور ما، به چند حزب قدرتمند و شناسنامه‌دار و پاسخگو نیاز داریم و از اصلاح‌طلبان هم درخواست می‌کنیم در چارچوب قانون اساسی یک حزب قدرتمند و منسجم تأسیس کنند.
نایب‌رئیس مجلس تصریح کرد: برخی از فراکسیون رهروان در مجلس معتقد به تأسیس این حزب هستند و آقای لاریجانی هم موافق است اما من که از او در این مورد سوال کردم گفت من موسس این حزب نیستم.
وی در خصوص رویکرد جبهه پیروان به ناطق‌نوری اظهار داشت: جلسات ما در مجمع در خصوص مباحث مجمع بوده و خصوصی نیست اما در عین حال ما با ایشان احوالپرسی داریم. چرا که آقای ناطق را از ظرفیت‌های اصولگرایی می‌دانیم. لذا اگر حرف‌مان تأثیر داشته باشد از ایشان می‌خواهیم که در حوزه سیاسی فعال شود.
باهنر افزود:‌آقای ناطق می‌گوید من احساس وظیفه نمی‌کنم که به میدان بیایم و ما نمی‌دانیم که چرا چنین می‌گوید، ایشان حتما از ظرفیت‌های اصولگرایی است هر چند که ممکن است به رفتار برخی از اصولگرایان نقد داشته باشد. اما به هر حال ما از او دعوت می‌کنیم و نقدهایشان به خود را قبول داریم.
نایب‌رئیس مجلس در خصوص برداشت 4.1 میلیارد دلار که دیوان محاسبات آن را غیرقانونی اعلام کرده بود توضیح داد: ستاد تدابیر ویژه در دولت گذشته تأسیس شد و ما برای مقابله با تحریم‌ها باید میانبرهایی داشته باشیم، گفته شد که اگر این ستاد بخواهد تصمیم بگیرد چنانچه خارج از چارچوب دولت باشد باید مصوبه آن به تصویب شورای عالی امنیت ملی برسد و مصوبات شورا نیز بدون تأیید رهبری قابل اجرا نیست.
وی ادامه داد: اما چنانچه مصوبات این ستاد خلاف قانون باشد دولت حق ندارد خلاف قانون اقدامی را انجام دهد و دیوان محاسبات نیز معتقد است قوانین این کار مجاز نبوده اما در عین حال ما این موضوع را در کمیسیون پیگیری می‌کنیم.
باهنر در ادامه با اشاره به احزاب دولت ساخته و احزاب دولت ساز ادامه داد: حزب‌های موسمی با یک دولت روی کار می‌آیند و با پایان قدرت آن دولت آن احزاب ویران می‌شوند؛ وزارت کشور در حال حاضر به بیش از 300 حزب مجوز فعالیت داده اما بیش از چهار پنجم آنها حتی یک چراغ روشن هم ندارند.
دبیرکل جبهه پیروان خاطرنشان کرد: من معتقدم ما در کشور چهار جریان سیاسی فعال بیشتر نداریم و جریانات اصولگرا و اصلاح‌طلب هر کدام از دو طیف معتدل و تندرو برخوردارند.
وی تصریح کرد: در حال حاضر که یک حزب فراگیر نداریم چاره‌ای نیست و همین‌ها باید باشند تا فضای انتخاباتی سرد نشود اما می‌بینیم که در غیاب احزاب رسانه‌ها کار حزبی می‌کنند.
باهنر در خصوص وحدت اصولگرایان خاطرنشان کرد:‌هدف ما از وحدت برای اصولگرایی همان قله و کار صددرصد است اما وضعیت این دوره با توجه به حضور یک رقیب جدی همچون اصولگرایان و جریان اعتدالی برای وحدت بهتر و بیشتر است.
دبیرکل جبهه پیروان در خصوص اقدامات انتخاباتی این جبهه تصریح کرد: ما کارهای مطالعاتی و زیرپوستی خود را شروع کرده‌ایم و طبیعیست که فعالان سیاسی به این سمت بروند اما نباید کشور را که با مشکلاتی همچون بیکاری،‌ بودجه، رکود مواجه است از حالا درگیر انتخابات کرد. هر چند انتخابات لوازمی دارد و فعالان سیاسی باید مطالعه کنند اما نباید آن را عمومی کرد.
وی افزود: البته برخی دولتمردان می‌گویند که ما از رکود عبور کرده‌ایم در حالی که برای عبور از آن خیز برداشته‌اند ولی به هر حال مردم از هم‌اکنون حوصله بحث‌های تند انتخاباتی را ندارند.
باهنر در پایان درباره انتقاد روحانی از صداوسیما که مورد سوال یکی از خبرنگاران قرار گرفت، گفت: رسانه ملی کار بسیار حساسی دارد که ما هم از خداوند می‌خواهیم به مسئولان و مدیرعامل رسانه ملی قوت و عمق بصیرت بدهد تا از اعتدال خارج نشود چرا که ما نیز نقدهایی به صداوسیما داریم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها