امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۶:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136217
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۴
تعداد بازدید: 44
غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به جلسه امروز ...

غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با معاونت برنامه‌ریزی رئیس جمهور گفت:‌ با توجه به اخبار منتشر شده در خصوص برداشت 4.1 میلیاردی دولت از صندوق توسعه ملی نشست مشترکی بین اعضای کمیسیون بودجه مجلس، معاون برنامه‌ریزی رئیس جمهور، وزیر اقتصاد، رئیس کل بانک مرکزی و رئیس صندوق توسعه ملی کشور برگزار و این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به توافقات و تفاهماتی که در بررسی این موضوع به عمل آمد بیانیه مشترکی در این خصوص از سوی حاضرین در جلسه صادر شد که متن این بیانیه به شرح زیر است:

در تاریخ  92.12.26 مبلغ 4.1 میلیارد دلار از حساب صندوق توسعه ملی سند خورده و به همین منظور که اشتباهی در این باره رخ داده است متعاقباً با تذکر دیوان محاسبات کشور به بانک مرکزی سند دیگری صادر و اشتباه مذکور اصلاح شد و مبلغ ذکر شده از منبع درآمد نفتی منظور شده است. درآمد ناشی از این اقدام صرف امور عمرانی کشور شده و محرز شد که در هیچ جای دیگری هزینه نشده است.

همچنین گزارش کمیسیون برنامه بودجه که به استناد گزارش دیوان محاسبات برای ارائه به صحن مجلس شورای اسلامی به هیئت رئیسه تحویل داده شده خلاف واقع نبوده و هیچ گونه کذبی نیز در این خصوص صورت نپذیرفته است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها