امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۷:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136237
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، به نظر می‌رسد، اختلافات دو گروه تروریستی تکفیری «جبهه النصره» و ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، به نظر می‌رسد، اختلافات دو گروه تروریستی تکفیری «جبهه النصره» و «داعش& raquo; پس از اقدام داعش به ترور سرکردگانی از جبهه النصره به مرز انفجار رسیده است.

در این ارتباط گزارش شده است که داعش، جبهه النصره را متهم کرده است، این جبهه خود «ابو دجانه عباده» را که از سرکردگانش به شمار می‌آید، در منطقه غوطه شرقی دمشق ربوده و داعش را به آن متهم می‌کند.

این درحالی است که جبهه النصره با رد این ادعای داعش به این گروه تروریستی تکفیری تنها چند ساعت فرصت داده تا وضعیت ابو دجانه که از سرکردگان شرعی النصره به شمار می‌آید، را به این گروه اطلاع دهد.

آنچه حساسیت‌ها در قبال ابو دجانه و سرنوشت نامعلومش را افزایش داده، انتشار اخباری مبنی بر وجود نقشه‌ای از سوی داعش برای ترور «ابو الولید الاردنی»، سرکرده جبهه النصره در منطقه غوطه شرقی دمشق است.

این درحالی است که جزئیات این نقشه بر ترور یکی دیگر از سرکردگان جبهه النصره به نام «ابو خدیجه» که از سرکردگان بارز شرعی این گروه تروریستی تکفیری و مرتبط با القاعده شمره می‌شود، تاکید دارد و این خشم بسیاری را در جبهه النصره درپی داشته است.

انتشار این اخبار جبهه النصره، به عنوان شاخه رسمی القاعده در سوریه را بیش از پیش مصمم کرده تا به مقابله با داعشی برود که این روزها خواهان گسترش نفوذ خود در منطقه غوطه شرقی با بیرون کردن النصره از آن است.

اما هدف داعش از نفوذ به منطقه غوطه شرقی دمشق مرتبط کردن این منطقه به مناطق تحت نفوذ خود در جنوب سوریه است، تا به این ترتیب خود را بیش از پیش به پایتخت سوریه نزدیک کند.

این موضوعی نیست که بر جبهه النصره پوشیده مانده باشد، بویژه آنکه این گروه به خوبی از تلاش‌های داعش برای نفوذ بیش از پیش به غوطه شرقی دمشق آگاه است و می‌داند که پیشتر داعش از ترفند ترور سرکردگان گروه‌های مقابل علیه گروه تروریستی «جیش الاسلام» استفاده کرده بود تا ابتدا این گروه را از غوطه شرقی دمشق بیرون براند.

به این ترتیب درگیری‌های مسلحانه گروه‌های تروریستی مسلح از منطقه «القلمون» پا را فراتر نهاده و هم اکنون منطقه غوطه شرقی دمشق را فراگرفته و آنچه این ایده را تقویت می‌کند، انتشار نوارهای صوتی سرکردگان جبهه النصره است که در آن بطور رسمی داعش را مرتد و عناصرش را خوارج توصیف می‌کنند.

انتهای پیام/ز

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها