امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۷:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136259
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 56
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،وبگاه خبرگزاری «شین‌هوا» سه‌شنبه طی مطلبی در زمینه ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،وبگاه خبرگزاری «شین‌هوا» سه‌شنبه طی مطلبی در زمینه « چشم‌انداز مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه 1+ 5 » نوشت: چین به عنوان یکی از اعضای مهم مذاکره کننده هسته‌ای همواره جهت‌گیری منصفانه و مسئولیت‌پذیر داشته و نقش سازنده‌ای را در آن ایفا می‌کند.
*مذاکره تنها رویکرد مطمئن در رفع اختلاف ایران با غرب
بر اساس این گزارش،توافق‌ صورت گرفته در ماه گذشته و در تمدید مذاکرات هسته‌ای نشان داد که «گفت‌وگو و مذاکره» تنها رویکردهای مطمئن در حل موضوع هسته‌ای ایران بوده و مسیری است که به نفع تمامی طرف‌های درگیر این موضوع می‌باشد.
در بخشی دیگر از  این گزارش با اشاره به موضع گیری چین در مذاکرات هسته‌ای ایران آمده است: چین امید دارد تا همه طرف‌ها به توافق‌های حاصله پایبند باشند و با حفظ مسیر مذاکرات در مسیر حصول توافقی خوب و بلند مدت پیش روند.
*شجاعت، عامل مهم در کسب توافق نهایی است
شین هوا نوشت:موفقیت‌ها همواره نیازمند پرداخت بهایی هستند و بی‌شک در زمان فرا رسیدن زمان مذاکرات در سال آینده میلادی ضرورت دارد طرف‌ها درگیر بهای رسیدن به این دستاورد و کسب توافق نهایی را بپردازند و به اندازه کافی شجاعت داشته باشند تا به توافق مهمی دست یابند.
در بخش دیگر این گزارش با اشاره به خصومت دیرینه تهران، واشنگتن آمده است: خصومت بین ایران و آمریکا باعث بروز عدم تفاهم در این مسئله شده و بزرگترین مانع در مذاکرات گذشته به ویژه در وین بود.
*عدم استفاده از فرصت شانس موفقیت در مذاکرات را می‌کاهد
از سویی در حالی‌که کشورهای غربی به شدت خواهان کاستن از ظرفیت غنی سازی اورانیوم  ایران هستند اما تهران از پذیرش آن سرباز می‌زند و عنوان می‌کند که غنی سازی اورانیوم را برای اهداف غیر نظامی می‌خواهد. اگر این شکاف عمیق برطرف نشود، فرصت برای ادامه مذاکرات سخت تنزل خواهد یافت.
شین هوا در خاتمه این گزارش تحلیلی نوشت: دور آتی گفت‌وگوها نیاز به اطمینان بین طرفین درگیر (ایران و غرب) دارد. از یک سو ایران باید جهان را نسبت به ماهیت برنامه‌های صلح آمیز خود مطلع سازد و از سوی دیگر غرب نیز باید حق ایران در بکارگیری از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای پذیرفته و تحریم‌ها را رفع کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها