امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۶:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136262
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 45
جواد جهانگیرزاده عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص وضعیت یک ...

جواد جهانگیرزاده عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص وضعیت یک سال اخیر حقوق بشر در آمریکا، با بیان اینکه آمریکایی‌ها موضوع حقوق بشر را به عنوان اهرم فشاری در راستای سیاست‌های توسعه‌طلبانه خود در منطقه دنبال می‌کنند، گفت: دولت آمریکا به جای اینکه به تبعیض حقوق بشری پایان دهد رفتارهای منفعلانه انجام داده، به همین دلیل با واکنش منفی جامعه آمریکا مواجه شده‌ است.

جهانگیرزاده با انتقاد از فرافکنی صورت گرفته نسبت به نقض حقوق بشر در آمریکا تصریح کرد: ایالات متحده به دلیل کسب منافع بیشتر اهداف توسعه طلبانه دارد و متاسفانه چون بخش قابل توجهی از بودجه سازمان‌های حقوق بشری دولتی در دنیا توسط ایالات متحده تأمین می‌شود و آنها هم به دستان دولتمردان آمریکا نگاه می‌کنند، سکوت کرده‌اند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با ابراز تأسف از بی‌تفاوتی و عدم توجه نهادهای بین‌المللی مانند سازمان ملل نسبت به رفتارهای ضد حقوق بشری آمریکا اظهار داشت: وضعیت حقوق بشر در ایالات متحده موجب نگرانی گروه‌های اجتماعی در صحنه بین‌المللی شده، ولی گویا تجاوز به حقوق شهروندی در ایالات متحده به امری عادی تبدیل شده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: حقوق بشر ابزاری در دستان آمریکایی‌ها برای اعمال فشار و اجرای نظراتشان به منظور حضور در حوزه‌های مورد علاقه آنها است و به نظر می‌رسد که آنها از حقوق بشر در آمریکا برای کسب منافع خود تعریف و برداشت‌های سیاسی می‌کنند.

جهانگیرزاده اظهار داشت: آمریکایی‌ها دروغ بزرگی را به عنوان حمایت از حقوق بشر به دنیا می‌گویند و با ارائه برخی سرویس‌های خاص به نهادها و سازمان‌های حقوق بشری خروجی کار آنها را کنترل می‌کنند.

وی اظهار داشت: کشورهایی که در مورد حقوق بشر مدعی هستند و حساسیت نشان می‌دهند چشم خود را بر روی واقعیت‌های داخلی ایالات متحده بسته‌اند و انگار کسی در آمریکا کشته نشده و مردم این کشور به علت نقض گسترده حقوق بشر اعتراض نکرده‌اند.

این عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران چون استراتژی استکبارستیزی را در منطقه اشاعه می‌دهد مورد بازخواست حقوق بشری قرار می‌گیرد، در حالی که دولتمردان آمریکایی چشم خود را بر واقعیت‌های کشورشان بسته‌اند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار