امروز : سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 27
۲۰:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136269
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 49
منوچهر قارونی متخصص قلب و عروق در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار کرد: پلاویکس دارویی است که پزشکان از آن در بیمارانی که استنت یا ...

منوچهر قارونی متخصص قلب و عروق در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار کرد: پلاویکس دارویی است که پزشکان از آن در بیمارانی که استنت یا به قول عامه فنر می‌گذارند استفاده می‌کنند که بنا به صلاحدید پزشک به مدت 6 ماه تا یکسال استفاده می‌شود.

وی افزود: در افراد سالخورده که نامنظمی در تپش قلب مانند فیبریلاسیون دهلیزی دارند ممکن است همراه با آسپیرین برای رقیق کردن خون از این دارو استفاده شود.

قارونی خاطرنشان کرد: برخی پزشکان نیز از داروی پلاویکس در بیمارانی که سکته کردند و نارسایی قلبی دارند و شرایط خطرناکی دارند نیز استفاده می‌کنند.

وی لکه‌های پوستی مثل خونریزی زیر پوست یا خونریزی از بینی را از عوارض داروی پلاویکس برشمرد و گفت: افرادی که از این دارو استفاده می‌کنند باید برای انجام جراحی به مدت 4 روز تا یک هفته این دارو را قطع کنند.

این متخصص قلب و عروق گفت: همزمان با مصرف این دارو ، بیمار ملاحظاتی در انجام فعالیت بدنی نخواهد داشت و خللی در فعالیتهای جسمی وارد نمی‌کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها