امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۶:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136272
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 27
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه هیأت عمومی دیوان ضمن گرامی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه هیأت عمومی دیوان ضمن گرامی داشت حماسه 9دی 88 اظهار داشت: آفرین بر این ملت که هنگام هجوم دشمن به اساس اسلام و نظام اسلامی با همه توان به صحنه آمده به دفاع برمی‌خیزد.

وی افزود: روز 9 د ، روز حماسه ملت بیدار و همیشه در صحنه ایران است.

رئیس دیوان عدالت اداری با مرور حوادث انتخابات سال 88 گفت: حادثه‌ای که در سال 88 رخ داد و از آن به حق به فتنه یاد می‌شود، یک حادثه معمولی نبود، زیرا از روز 22 خرداد که انتخابات برگزار شد، حوادث یکی پس از دیگری رخ داد و به بهانه تقلب در انتخابات شاهد صحنه‌هایی بودیم که حاکی از توطئه دشمن بود، اتفاقاتی که در خارج از مرزها به سرکردگی آمریکا و استکبار جهانی کارگردانی می‌شد.

وی اضافه کرد: در این حادثه عواملی داخلی به بهانه تقلب در انتخابات به صحنه آمدند و طی 6 ماه حوادث بسیار تأسف‌ برانگیزی از جمله اهانت به قرآن کریم، آتش زدن مسجد، اهانت به مقدسات و به سخره گرفتن عاشورا و عزاداری مردم را شاهد بودیم.

رئیس دیوان عدالت اداری تصریح کرد: دشمنان در این توطئه به مقام شامخ امام راحل و عظیم‌الشان و رهبری معظم اهانت‌ها کردند، بسیج و بسیجیان را که همیشه در سنگر دفاع از اسلام و انقلاب بودند، کشته و به شهادت رساندند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری ادامه داد: آن‌ها نظام جمهوری اسلامی و اصل ولایت فقیه را هدف قرار دادند و با طرح برخی شعارها عملاً به مبارزه با نظام جمهوری اسلامی برخواستند. تأسف آور اینکه کسانی که در داخل عامل این حوادث بودند، آگاهانه یا ناآگاهانه حتی یک بار از این حرکات اظهار تأسف نکرده یا از آن برائت نجسته‌اند.

رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه رهبری معظم تذکرات و نصایح خود را چه در جلسات خصوصی و چه در خطبه نماز جمعه بیان فرمودند، که متأسفانه مورد توجه واقع نشد، گفت: در زمان امام معصوم(ع) تجلی‌ ولایت در وجود مقدس امیرالمومنین حضرت علی(ع) و دیگر امامان(ع) بود و ایشان کشتی نجات جامعه بودند و در زمان غیبت این کشتی نجات، حاکم اسلامی و ولی‌ای است که امور مسلمانان و حاکمیت اسلام را عهده‌دار است.

وی با بازخوانی اظهارات مقام معظم رهبری در سال گذشته در ملاقات هیأت دولت با ایشان در خصوص خط قرمز خواندن فتنه تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند، «مساله فتنه و فتنه‌گران از مسایل مهم و از خطوط قرمز است که آقایان وزراء همان‌گونه که در جلسه رای اعتماد خود بر فاصله‌گذاری با آن تاکید کردند، باید همچنان بر آن پای‌بند باشند».

حجت الاسلام والمسلمین منتظری با طرح این پرسش که چرا مقام معظم رهبری مساله فتنه و فتنه‌گران را خط قرمز معرفی کرده‌اند؟ اظهار داشت: علت این است که در این مساله، فتنه‌گران اساس نظام را هدف گرفته بودند و شعارها و پشتیبانی‌های عجیب آمریکا، انگلیس، فرانسه و رژیم غاصب صهیونیست از این جریان حاکی از توطئه دشمن برای از بین بردن نظام جمهوری اسلامی بود.

وی اضافه کرد: آنها همواره به دنبال ریشه کن کردن نظام جمهوری اسلامی بوده و هستند. معنای خط قرمز این است که چون اساس اسلام و نظام جمهوری اسلامی را دشمن هدف گرفته، ما نمی‌توانیم از آن بگذریم.

رئیس دیوان عدالت اداری به سخن اخیر وزیر خارجه وقت آمریکا اشاره کرد و گفت: اخیرا وزیر خارجه وقت آمریکا در مجمعی اظهار تاسف کرده است که چرا ما در سال 88 به صورت کامل به صحنه نیامدیم و پشتیبانی کاملی از فتنه‌گران نکردیم که جمهوری اسلامی را از بین ببریم. این سخن نشان می‌دهد آنها همواره به دنبال از بین بردن نظام جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی ادامه داد: برخی شاید بگویند این حادثه‌ای بوده که در سال 88 اتفاق افتاده و مردم نیز در 9دی به صحنه آمدند و تمام شد، لذا چه ضرورتی دارد که همچنان به آن بپردازیم. آنها معتقدند که باید از آن گذشت و تمامش کرد، حال آنکه پاسخ آن‌ها در این است که خطر برخورد با نظام و خطر مقابله با نظام جمهوری اسلامی، خطری نیست که مخصوص یک روز دون روز دیگر باشد بلکه همواره این خطر در مسیر اسلام و انقلاب وجود دارد و باید مراقب بود کما اینکه از صدر اسلام تا کنون نیز چنین بوده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری با بیان اینکه دشمنان همواره در صدد از بین بردن معارف دین و اسلام هستند، بنابراین همواره باید مراقب توطئه‌های آنان باشیم، خاطر نشان کرد: اینکه خداوند متعال در قرآن تاکید دارند که ایام الله را به مردم یادآوری کنید به این سبب است که مردم مراقب باشند، زیرا دشمن در کمین است و به تعبیر زیبای امیرالمومنین دشمن به خواب نمی‌رود، بنابراین شما نیز به خواب نروید.

وی افزود: امروز نیز ملاحظه می‌کنید که دشمن با توطئه‌هایی در ابعاد مختلف اقتصادی و سیاسی به دنبال از بین بردن نظام یا تضعیف آن است، شاهد این مدعا نیز سخن خود آنهاست که می‌گویند، قیمت نفت را پایین آوردیم که جمهوری اسلامی از پای درآید. یا مساله هسته‌ای را اینگونه می‌پیچانند تا نظام را تضعیف کنند یا هر از چندگاهی مساله حقوق بشر را با یکسری لاطائلات و دروغ‌ها و گزارش‌های کذب و مغرضانه در صحنه‌های بین‌المللی مطرح می‌کنند تا چهره نظام جمهوری اسلامی را در دنیا ملکوک نشان بدهند.

رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه دشمن دشمن است و باید با دشمن دشمنی کرد، اضافه کرد: باید همواره مراقب توطئه‌های دشمن بود و مساله فتنه و حوادثی که در سال 88 اتفاق افتاد باید همیشه مد نظر ملت باشد و مراقب باشد که خدایی ناکرده دوباره گرفتار موارد مشابه نشود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها