امروز : چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 29
۰۴:۳۴
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136275
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 43
امیرحسین هوشنگ احسانی متخصص پوست و مو در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار کرد: خشکی پوست تا حدی به ژنتیک افراد ارتباط دارد و بخشی ...

امیرحسین هوشنگ احسانی متخصص پوست و مو در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار کرد: خشکی پوست تا حدی به ژنتیک افراد ارتباط دارد و بخشی از آن نیز مربوط به عوامل محیطی است یعنی کسانی وجود دارند که از دوران کودکی دارای پوست خشک هستند و باید از مرطوب‌کننده‌ها و چرب‌کننده‌ها استفاده کنند.

وی افزود: عوامل محیطی مانند خشکی هوا و حضور در آب و هوا و محیط خشک مانند فصول سرد خشکی پوست و اقداماتی مانند شست‌وشوی زیاد را تشدید می‌کند بنابراین به افراد دارای خشکی پوست توصیه می‌شود در فصول سرد از پوشش‌هایی مانند کلاه، دستکش و سایر پوشش‌های محافظ پوست استفاده کنند.

احسانی افزود: استفاده از مرطوب‌کننده‌ها و چرب‌کننده‌های پوست نیز توصیه اکیداً برای این افراد است بدین نحو که افراد دارای پوست بسیار خشک از کرم‌های چرب‌کننده و افراد دارای پوست کمتر خشک از مرطوب‌کننده‌ها استفاده کنند.

این متخصص پوست و مو تفاوت مرطوب‌کننده‌ها و چرب‌کننده‌ها را میزان غلظت آنها دانست و گفت: کرم‌های مرطوب‌کننده تنها پوست را مرطوب می‌کنند و لایه چربی بر روی آن باقی نمی‌گذارند اما کرم‌های چرب‌کننده لایه چربی بر روی پوست اضافه می‌کند.

وی مصرف کافی مایعات، سبزیجات و ویتامین‌هایی مثل ویتامین E را در کاهش میزان خشکی پوست مؤثر دانست.

احسانی تأکید کرد: در پوست تمام افراد به طور طبیعی مقداری چربی وجود دارد که به سطح پوست می‌آید و به عنوان لایه محافظ عمل می‌کند اما این لایه در کسانی که شست‌وشوی مکرر دارند پاک شده و از بین می‌رود.

این متخصص پوست و مو به افراد دارای خشکی پوست توصیه کرد: ضمن بکارگیری کرم‌های مرطوب‌کننده و چرب‌کننده برای جایگزینی چربی از دست رفته پوست از ترکیبات شوینده غیرصابو‌ن‌دار استفاده کنند که در بازار یافت می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها