امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۵:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136276
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 23
به گزارش فارس، علی محمد نایینی با گرامیداشت یاد و خاطره روز تاریخی و حماسه 9 دی ماه اظهار داشت: روزها و اتفاقات متعدد و فراوانی در تاریخ انقلاب ...

به گزارش فارس، علی محمد نایینی با گرامیداشت یاد و خاطره روز تاریخی و حماسه 9 دی ماه اظهار داشت: روزها و اتفاقات متعدد و فراوانی در تاریخ انقلاب اسلامی داریم. ملت ایران حرکت های عظیم و تاریخ سازی را در مقاطع مختلف داشته است که در شکل گیری انقلاب اسلامی موثر بوده است.

قائم مقام معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه در طول سال های گذشته هر جایی که لازم بوده ملت ایران حضوری فعال داشته اند، ادامه داد: اما در 9 دی ماه سال 88 اتفاقی متفاوت و تمایز افتاد که یک حرکت فراگیر خودجوش مردمی بود. در همان سال در روز عاشورا هتک حرمت توسط جریان فتنه به عاشورا و عزاداران حسینی شد و 240 روز در کشور یک فتنه بسیار پیچیده و خطرناک به جریان افتاد.

وی با بیان اینکه اهمیت حرکت مردم در 9 دی ماه با میزان خطری که فتنه داشت مرتبط بود، اضافه کرد: در همین ارتباط مردم حماسه آفریدند و بساط فتنه را در 240 روز پایان دادند. در همین ارتباط نیز مقام معظم رهبری بر ماندگاری این روز تاکید دارند و به حمدالله به صورت خودجوش و فراوان و متنوع توسط دستگاه ها و سازمان ها و مجموعه های علاقمند، جوانان، سازمان های مردم نهاد، جبهه فعال مردمی کارهای مختلفی برای حفظ این خاطره تاریخی انجام می شود.

مشاور شهردار تهران با اشاره به اینکه قطعا پرداختن به حماسه 9 دی بدون پرداختن به این فتنه ممکن نیست، تصریح کرد: کشورهای غربی اعتراف کردند که سال 88، سال پایان جمهوری اسلامی است و با تمام ظرفیت و توانایی خودشان، سرویس های اطلاعاتی و امنیتی و سفارتخانه های شان به میدان آمدند که نظام جمهوری اسلامی را در کف خیابان های پایتخت به چالش بکشند اما در نهایت شکست خوردند چون محاسبه هایشان درست نبود.

رییس ستاد بزرگداشت حماسه 9 دی کشور با بیان اینکه این افراد از قدرت مردمی نظام و رهبری برآورد درستی نداشتند، گفت: فتنه گران از قدرت عاشورا در برانگیختن مردم، اعتقادات دینی مردم و باورهای دینی مردم برآورد درستی نداشتند. همچون سال های جنگ که برآورد غلطی از مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران داشتند.

وی با اشاره به اینکه شهرداری تهران بسیار باانگیزه در این حوزه عمل کرده و به همین منظور جلساتی را در معاونت اجتماعی و فرهنگی تشکیل داده است، اذعان کرد: بخش های مختلف شهرداری، معاونین اجتماعی 22 منطقه، نهادها و سازمان ها و همچنین سازمان فرهنگی هنری طی چندین جلسه برنامه های بسیار خوبی طراحی و اجرا کرده است.

نایینی با تاکید بر اینکه در حال حاضر نیز در سراسر شهر تهران برنامه های بسیار خوب و موثری داریم، خاطرنشان کرد: این برنامه ها شامل نشست های تبیینی، برنامه های نمایشی متنوع در سراهای محلات و فرهنگسراهای تهران است که با هماهنگی با بسیج و مرکز رسیدگی به امور مساجد برای بزرگداشت حماسه 9 دی برنامه های بسیار خوبی را پیش بینی کرده اند.

وی با اشاره به فعالیت برنامه های سازمان زیباسازی در سطح شهر تهران گفت: شاهد هستیم امسال بسیار خوب و موثر برنامه ها ارایه شده است. شهرداری تهران امسال برای 9 دی سنگ تمام گذاشته و بسیار فعال و موثر با تمام ظرفیت ها عمل کرده است.

قائم مقام معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران در پایان درباره برنامه حماسه 9 دی در هفته جاری اظهار داشت: در حوزه تبلیغات شهری، تببین و روشنگری انجام شده و حوزه فرهنگی و هنری شهرداری تهران از ظرفیت های رسانه ای خود استفاده کرده و در طول این هفته به بزرگداشت 9 دی پرداخته است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها