امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۶:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136280
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام و المسلمین صادقی معاون فرهنگی قوه قضاییه به مناسبت سالروز حماسه 9 دی در ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام و المسلمین صادقی معاون فرهنگی قوه قضاییه به مناسبت سالروز حماسه 9 دی در سخنانی با اشاره به اینکه مسئله فتنه و بصیرت مسئله‌ای است که در قرآن کریم به آن پرداخته شده است گفت: در آیه 71 سوره مائده به مسئله فتنه اشاره شده زمانی که به آیه قبل و بعد آن مراجعه می‌کنیم می‌بینیم که داستان بنی‌اسرائیل را ذکر می‌کند و آنها بسیار مدعی بودند و می‌گفتند ما قوم برگزیده‌ایم. این افتخار به سوابق گذشتگان و برگزیدگی در قرآن کریم مورد نفی قرار گرفته است.

وی افزود: خداوند در قرآن می‌گوید ای اهل کتاب شما کسی نیستید تا تورات و انجیل را احیا کنید که البته این حکم کلی است و این کتاب شامل مسلمانان هم می‌شود.

معاون فرهنگی قوه قضاییه اظهار داشت: بعد خداوند متعال می‌فرمایند آنهایی که ایمان آوردند با هر دینی که می‌خواهد باشد اگر عمل صالح کرده باشند در آخرت اجرشان را خواهند دید و اعمالشان ضایع نمی‌شود اما به آنها گفتیم که رسول هر زمان را قبول کنند ولی آنها تبعیت نکردند.

وی با اشاره به اینکه قوم بنی‌اسرائیل به دو دلیل دچار فتنه شدند گفت: آنها احکام کتاب خدا را به پا نداشتند و از رسول و رهبر زمان خود تبعیت نکردند به همین دلیل رسول خدا فرمود من دو چیز گرانبها را بین شما به امانت می‌گذارم تا به آنها توسل کنید و گمراه نشوید یکی کتاب خدا و دیگری تبعیت از اهل بیت.

ادامه دارد ...

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها