امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۱۴:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136285
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر قوه قضاییه نشست عالی هماهنگی ستاد حقوق بشر صبح امروز با حضور فرمانده کل نیروی ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر قوه قضاییه نشست عالی هماهنگی ستاد حقوق بشر صبح امروز با حضور فرمانده کل نیروی انتظامی و اعضای بلندپایه ستاد حقوق بشربرگزار شد.

در ادامه این نشست سردار اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی کشور، با گرامیداشت حماسه نه دی و بیان اینکه این روز نمایش با شکوهی از حضور مردم در حمایت از دستاوردهای نظام اسلامی و رهبری بود گفت: بزرگترین دغدغه نیروی انتظامی حفظ امنیت کشور و امنیت شهروندان است.

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید براینکه حفظ حقوق شهروندی در همه فرایندهای مربوطه در اولویت قرار دارد گفت: نیروی انتظامی هم اکنون، براساس دستورالعمل جامعی رفتار می کند که متضمن حفظ حقوق شهروندی است و ما در این مسیر دستاوردهای خوبی داشته ایم.

سردار احمدی مقدم با بیان اینکه نباید یک استثناء و یک تخلف را دستمایه تخطئه نیروی انتظامی و نادیده انگاشتن زحمات و اقدامات مثبت نیروهای خدوم انتظامی قرار داد گفت: ما در وضعیتی هستیم که اولین ناظر و اولین برخوردکننده با هر نوع تخلفی در نیروی انتظامی خودمان هستیم و معتقدیم در حال حاضر پیشرفت های به دست آمده در خصوص رعایت حقوق شهروندی بسیار قابل ملاحظه بوده است.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اجرای طرح مکنا به تشریح دستاوردهای این طرح پرداخت و گفت: براساس این طرح ساماندهی مناسبی درخصوص وضعیت کلانتری ها، بازداشتگاه ها، سامانه های قضایی مستقر در کلانتری ها، عملکرد 110 و ... انجام گرفته و می توان گفت این طرح به میزان 85 درصد پیشرفت کرده است.

سردار احمدی مقدم با اشاره به اینکه رضایت از پلیس براساس آمار و اسناد قابل ارائه افزایش یافته است به سامانه 197 اشاره کرده و گفت میزان شکایت هایی که از نیروی انتظامی در این سامانه ثبت می شود به میزان قابل توجهی کاهش یافته و حتی در مقایسه با مقاطع زمانی خاصی از نصف هم کمتر شده است.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه به تشریح دستاورهای مهمی در خصوص تحولات ساختاری، ارتقاء سطح وکیفیت آموزش، تعاملات بین المللی، بهبود وضعیت انتصابات و .. پرداخت و گفت در بخش ارتقاء سلامت اداری نیز اقدامات گسترده ای به عمل آمده است که در نوع خود کم نظیر بوده است.

سردار احمدی مقدم با مناسب ارزیابی کردن همکاری های بین المللی نیروی انتظامی گفت: سوای از همکاری های بین المللی تعاملات و همکاری های منطقه ای نیروی انتظامی نیز گسترش یافته و اکنون ما با کشورهای همسایه نیز تعاملات بسیار خوبی داریم.

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر عزم جدی نیروی انتظامی در خصوص مبارزه با قاچاق مواد مخدر گفت: همکاری های خوبی با ترکیه و خصوصا با همسایگان شرقی در بحث مبارزه با مواد مخدر داشته ایم که درحال گسترش است.

سردار احمدی مقدم یکی دیگر از موضوعات مهم در تعاملات بین المللی را همکاری با پلیس بین الملل در بحث مبارزه با جرایم سایبری و جرایم سازمان یافته توصیف کرد و گفت بسیاری از کشورهای اروپایی نیز در این خصوص نسبت به گسترش این همکاری ها ابراز تمایل کرده و خواهان تعامل بیشتر با نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران هستند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها