امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136286
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام و المسلمین هادی صادقی معاون فرهنگی قوه قضائیه در ادامه سخنان ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام و المسلمین هادی صادقی معاون فرهنگی قوه قضائیه در ادامه سخنان خود در حماسه 9 دی با بیان اینکه در روایات داریم که مؤمن از یک سوراخ دوباره گزیده نمی‌شود، گفت: برخی در فتنه 88 فریب فتنه را خوردند و از همان سوراخ گزیده شدند، اما بعضی‌ها از همان سوراخ هم گزیده نشدند زیرا فهمیده بودند که با تبعیت از قرآن و اهل بیت و رهبر زمانشان گمراه نمی‌شوند.

وی افزود: اگر کسی خودش مقصر باشد و خود را به کری و کوری زده باشد، برایش بیداری و بصیرت متصور نیست ولی اگر کسی بدون قصد و نیت کر و کور شده باشد، خداوند او را بیدار می‌کند و در فتنه 88 هر دوی این گروه را داشتیم.

معاون فرهنگی قوه قضائیه تصریح کرد: برخی تحت تأثیر تبلیغات فکر می‌کردند که در انتخابات تقلبی صورت گرفته و مدتی هم آمدند در خیابان‌ها ولی دیدند که بحث تظاهرات آقای الف و ب نیست بلکه شعارها ضد نظام شده است و دست ضد انقلاب در کار است. آنها بیدار شدند و حماسه 9 دی را آفریدند. اما گروهی دیگر کر و کور ماندند و بیدار نشدند. انسان باید خود را به کری و کوری نزند.

* عده‌ای به دلیل حب مقام در فتنه دچار کوری و کری مضاعف شدند

صادقی ادامه داد: عواملی باعث می‌شود که عده‌ای کری و کوری مضاعف بگیرند متعدد است، مانند حب دنیا و جاه‌طلبی‌ها که انسان را کور می‌کند کسانی که در معرض پول یا مقام دنیا قرار می‌گیرد خیلی کارشان سخت است اینکه چرا بعضی از خواص تشخیص ندادند فتنه را علتش را همین است که واسطه حب مقام تحلیل‌هایشان غلط از آب درآمد.

وی اظهار داشت: روشن است که در حال نبرد در سطوح مختلف هستیم، اما یکی از آثار مهمی که این فتنه برجای گذاشت روشن شدن دشمنی دشمنان بیرونی بود.

معاون فرهنگی قوه قضائیه تصریح کرد: برخی دائم به ما ایراد می‌گرفتند که چقدر توهم توطئه دارید که ما می‌گفتیم اگر چشمتان را باز کنید می‌بینید و فتنه 88 باعث شد چشمانشان باز شود و توطئه را ببینند.

وی اذعان کرد: تمام دستگاه‌های تبلیغاتی غرب با ذوق و شوق و رؤسای جمهوری و مقامات کشورهای غربی و آمریکایی به میدان آمدند و از فتنه‌گران حمایت کردند و دنبال این بودند که در ایران انقلاب مخملی راه بیندازند.

صادقی تصریح کرد: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در زمان فتنه پشت تریبون آمد و اسم آن دو نفر را صراحتاً برد و گفت باید از آنها تشکر کنیم. تمام شواهد مشخص بود، اما عده‌ای هنوز آنها را نمی‌دیدند.

* ساخته شدن فکر و فهم مردم از آثار مثبت فتنه 88 بود

معاون فرهنگی قوه قضائیه اظهار داشت: یکی دیگر از آثار فتنه این بود که فهم و فکر مردم ساخته شد و کوری و کری‌هایشان از بین رفت، لذا حاصل این فتنه شد حماسه 9 دی که ما بزرگترین راهپیمایی جمهوری اسلامی را شاهد بودیم و آن چیزی نبود جز رحمت الهی.

وی با اشاره به آثار مثبت حماسه 9 دی گفت: رفو کردن برخی از پارگی‌های گذشته و منسجم کردن مردم، نزدیک کردن دلها به هم، اثبات کارآمدی جمهوری اسلامی برای تمام جهانیان و ایجاد دوباره اقتدار این کشور از آثار مثبت 9 دی بود. کشور ما در انتخابات اقتداری را به دست آورد، ولی فتنه‌گران آن را شکستند.

وی ادامه داد: نظام اسلامی با توپ و تانک و هواپیما نیامد فتنه را جمع کند بلکه با سلاح آگاهی و بصیرت به میدان آمد و نشان داد وقتی که حرکت به درستی صورت گیرد و رهبر جامعه به نور الهی منور باشد، خداوند راه را به او نشان می‌دهد.

صادقی اظهار داشت: یکی از ثمرات 9 دی این بود که نشان داد نقش یک رهبر الهی چیست. همچنین در همین ماجرای فتنه ما حدود 24 شهید دادیم که باید یاد آنها را گرامی بداریم.

گفتنی است در پایان این مراسم، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید امر به معروف و نهی از منکر تیمور حسن‌زاده از خانواده وی تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها