امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۹:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136295
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «ابراهیم ازهر» معاون وزارت مبارزه با مواد مخدر افغانستان امروز در نشستی ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «ابراهیم ازهر» معاون وزارت مبارزه با مواد مخدر افغانستان امروز در نشستی خبری به منظور جلوگیری از خرید و فروش مواد مخدر توسط دست فروش‎ها و همچنین بررسی عوامل افزایش معتادان در کابل گفت: پلیس افغانستان در خرید و فروش مواد مخدر در شهرها و حوزه‎های امنیتی افغانستان دست دارد که وزارت کشور باید در این زمینه با ما همکاری کند.

وی افزود: از سال 2001 میلادی به این سو میزان مصرف مواد مخدر در افغانستان افزایش یافته و از بین هر 29 نفر یک نفر به مواد مخدر معتاد است که این رقم روز به روز در حال افزایش است.

ازهر گفت: تا زمانی که موضوع مواد مخدر یک معضل ملی معرفی نشود و دولت در مورد آن هزینه نکند دولت افغانستان از این چالش بزرگ خارج نخواهد شد.

«عبدالبصیر سرور» معاون وزارت بهداشت افغانستان در این نشست خبری از عدم وجود امکانات برای مداوای معتادان خبر داد و گفت: در افغانستان بیش از یک نیم میلیون معتاد وجود دارد که سالانه برای هر معتاد یک دلار بودجه داریم که این مبلغ برای مداوای معتادان کافی نمی‎باشد.

در همین حال، «هارون رشید شیرزاد»، سرپرست وزارت مبارزه با مواد مخدر گفت: در حوزه‌های استحفاظی 41 فرمانداری 92 درصد تریاک کشت شده و در 35 فرمانداری دیگر به دلیل ناامنی‌ها فروش مواد مخدر افزایش یافته است.

افغانستان از چندین سال به این سو بزرگترین تولید کننده مواد مخدر در سطح جهان است که سالانه گروه‌های تروریستی و افراد مسلح از این طریق میلیون‎ها دلار به دست می‎آورند.

اداره بازرسی آمریکا برای افغانستان نیز بارها با انتقاد از دولت افغانستان در امر مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد: با مصرف میلیون‎ها دلار در امر مبارزه با مواد مخدر هنوز هم کشت این پدیده رو به افزایش است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها