امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136300
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 34
به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه حجت الاسلام محمد مهدی حاتمی در هشتمین نشست ...

به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه حجت الاسلام محمد مهدی حاتمی در هشتمین نشست مشترک معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با مشاورین وزراء و دستگاه‌های اجرایی که به مناسبت هفته وقف به میزبانی سازمان اوقاف و امور خیریه در موقوفه بزرگ هتل ارم برگزار شد، اظهارداشت: حجت الاسلام قرائتی چندی پیش سنت حسنه وقف را به مثابه آمپولی تشبیه کردند که در صورت تزریق به انسان عمر انسان را افزایش می‌دهد و برای وی تا سالیان سال ثواب و خیر به ثبت می‌رساند.

معاون اوقافی، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه هم اکنون بیش از 170 هزار موقوفه در کشور وجود دارد، گفت: این موقوفات در مجموع شامل یک میلیون و 200 هزار پلاک ثبتی و ملکی می‌شود که در حقیقت سرمایه وقف کشور محسوب می‌شود و مربوط به دوران قبل از اسلام و بعد اسلام در ایران است.

حجت الاسلام حاتمی با بیان اینکه اولین و قدیمی‌ترین سند وقفی موجود در سازمان اوقاف مربوط به بانوی خدیجه بنت ولی واقف نیک اندیشی است که در سال 450 هجری قمری در قزوین قناتی را برای عموم مردم وقف کرده است، گفت: در ثبت همین 170 هزار موقوفه کشور قطعا بانوان ایران زمین نقش بسیاری داشته‌اند که یا خود واقف بوده‌اند یا همسر و مادر واقف هستند که وی را تشویق به این امر کرده‌اند که در نهایت می‌توان گفت وقف و موقوفات در ایران مدیون بانوان است.

معاون اوقافی، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه در 9 ماهه سال 93، دو هزار وقف جدید در کشور ثبت شده است، افزود :300 مورد از این موقوفات توسط بانوان به ثبت رسیده است و جالب است بدانید بر اساس آمارها تنها 12 درصد بانوان کشور دارای درآمد و شاغل هستند اما 15 درصد موقوفات جدید امسال را بانوان وقف کرده‌اند.

وی در پایان با بیان اینکه به لطف خداوند و با اقدامات صورت گرفته وقف در ایران اسلامی روز به روز در حال گسترش است، خاطرنشان کرد: در کشوری که نوع دوستی در آن موج می‌زند نیابد جز این هم توقع داشت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها