امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۰:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136301
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 45
به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، شهیندخت مولاوردی در هشتمین نشست مشترک ...

به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، شهیندخت مولاوردی در هشتمین نشست مشترک معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با مشاورین وزراء و دستگاه‌های اجرایی که به مناسبت هفته وقف به میزبانی سازمان اوقاف و امور خیریه در موقوفه بزرگ هتل ارم برگزار شد، اظهارداشت: نوع دوستی همزاد انسان‌ها و خصلتی فطری در میان همه است و سنت حسنه وقف نیز از این حس بشری نشأت گرفته است و در فرهنگ شیعی و اسلامی ما نیز جایگاه والایی دارد و دارای ظرفیت بسیاری است.

 معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه فرهنگ سازی و ترویج سنت حسنه وقف نیازمند تلاش همه رسانه‌هاست، تصریح کرد: این سنت برای نهادینه شدن باید از کودکی آموخته شود و برای این منظور آموزش و پرورش نقش اساسی و بنیادی دارد.

مولاوردی با بیان اینکه زنان در زمینه امور خیر همواره از سابقون بوده‌اند، گفت: سنت وقف چشمه همیشه جاری به گستره وسیع جامعه است که اگر درست ترویج و نهادینه شود، بارکارکدهای فراوانش می‌تواند توزان لازم اجتماعی را فراهم کند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اضافه کرد: مقام معظم رهبری در خصوص نقش و اثرگذاری سنت حسنه وقف می‌فرمایند؛ فرهنگ و تاریخ ما وامدار واقفان خیراندیشی است که جهان را به دور از جهل و نادانی می خواستند.

وی در پایان با بیان اینکه براساس آیات قرآن ایمان تنها کافی نیست بلکه باید عمل صالح نیز داشت، خاطرنشان کرد: عمل صالح می‌تواند همان وقف و احسان ماندگار باشد که از شعارهای سازمان اوقاف نیز است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها