امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۲:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136304
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسن موسوی‌چلک گفت: یکی از نیازمندی‌ها در حوزه اجتماعی، مستند کردن فعالیت‌هایی است که ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسن موسوی‌چلک گفت: یکی از نیازمندی‌ها در حوزه اجتماعی، مستند کردن فعالیت‌هایی است که انجام می& zwnj;شود. شاید بشود «مستندسازی یکی از مشکلاتی که در کشور ما انجام نمی‌شود یا اگر انجام شود آنقدر ضعیف است که فراگیر نیست».

وی افزود: با مستندسازی می‌توان با نقاط ضعف و قوت برنامه‌ها و فعالیت‌ها آشنا شد، فرآیند کار را اصلاح و نیازهای جدی را احصا کرد و پیشنهادات جدید ارائه داد.

مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: امروزه یکی از راه‌های انتقال تجارب، پایش برنامه‌ها، ثبت مستمر اقدامات انجام شده و مستندسازی بموقع و مناسب آنها است و این امروز در دنیا به یک مهارت تبدیل شده است.

موسوی‌چلک تصریح کرد: یکی از برنامه‌های این دفتر در سال 93 مستندسازی اقدامات انجام شده‌ سازمان‌های مردم‌نهاد عرصه کنترل و کاهش مواد مخدر و روان‌گردان‌ها توسط دبیرخانه شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان‌ها می‌باشد که انتظار می‌رود به منظور معرفی اقدامات انجام شده در آن استان این موضوع همچون سایر موضوعات توسط استان‌ها جدی گرفته شود تا زمینه‌ای فراهم شود که بتوانیم میراث شفاهی را به میراث مکتوب تبدیل کنیم.

وی با بیان اینکه اعتبار این طرح امروز به دبیرخانه شوراها واگذار شده است،‌ گفت: انتظار ما از استان‌ها این است که هر فعالیتی را که گزارش می‌دهند، به صورت فیلم، کلیپ یا گزارش مکتوب ارایه نمایند و در آن خلاصه‌ای از گزارش، زمان و مکان اجرای فعالیت، نقاط قوت و ضعف و پیشنهادهای برای ارتقا فعالیت عنوان کنند.

مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر بیان داشت: در امور علمی و توانمندسازی فعالیت‌هایی همچون توانمندسازی سازمان‌های مردم‌نهاد، همایش بهبودیافتگان، همایش نقش مشارکت‌های اجتماعی در کنترل و کاهش مواد مخدر و روانگردان، جشنواره ایده‌های برتر، جلسات اتاق فکر، جلسات هم‌اندیشی تخصصی، انجام پژوهش‌ها و مقالات علمی و تخصصی قابلیت مستندسازی دارند که شوراها می‌بایست در این خصوص اقدام کنند.

موسوی‌چلک در ادامه؛ نظارت بر عملکرد سازمان‌های مردم‌نهاد، شبکه‌سازی سمن‌ها، بانک اطلاعات سمن‌ها، تعاملات برون‌سازنی همچون انعقاد تفاهم‌نامه‌ها و جلسات مختلف با سازمان‌های دولتی و غیر دولتی و اقشار جامعه، توسعه سمن‌ها در استان را از دیگر بخش‌های این طرح برشمرد و افزود: توجه به این موضوعات می‌تواند در تحقق رویکرد اجتماعی مبارزه با مواد مخدر موثر باشد.

وی افزود: مستندسازی‌ فعالیت‌ها از اول فروردین تا پایان آذر در مرحله اول صورت خواهد گرفت و شوراها باید تا نیمه نخست اردیبهشت سال آینده، همه اقدامات سال 93 در این حوزه را صادقانه مستند نمایند.

مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر خاطر نشان ساخت: این مستندسازی هم برای سازمان‌های مردم‌نهاد غیر دولتی استان‌ها خوب است و هم برای ستاد که با این مستندسازی، برنامه سال آینده خود را متناسب با پیشنهادات و نقاط قوت و ضعفی که مطرح می‌شود، برنامه‌ریزی کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها