امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۳:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136312
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 23
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ساختارهای نظامی و صنایع دفاع روسیه موظف هستند تا پاسخ مناسبی برای تهدیدات ناشی از تحقق ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ساختارهای نظامی و صنایع دفاع روسیه موظف هستند تا پاسخ مناسبی برای تهدیدات ناشی از تحقق برنامه & laquo;حمله رعدآسای جهانی» آمریکا پیدا کنند.

«یوری بوریسوف» معاون وزیر دفاع روسیه این مطلب را در مصاحبه اختصاصی با روزنامه «ایزوستیا» مطرح کرد. از جمله مواردی که در برنامه «حمله رعدآسای جهانی» وزارت دفاع آمریکا مورد نظر است، ارسال تسلیحات نظامی به هر نقطه از جهان در مدت زمان کمتر از یک ساعت با استفاده از هواپیماهای مافوق صوت است.

ژنرال بوریسوف افزود: «چنین تهدیدات جدیدی در روند پیشرفتهای علمی-فنی در عرصه نظامی همواره پیش می‌اید و یافتن پاسخ مناسب برای آنها تنها وظیفه ساختارهای نظامی نیست، بلکه در وهله نخست این صنایع دفاعی است که باید فناوری‌های لازم برای مقابله با این تهدیداتی را طرحریزی و بسازد».

معاون وزیر دفاع روسیه همچنین یادآور شد که حتی در شرایط اعمال تحریم‌ها هم تجهیزات مورد نیاز صنایع دفاع این کشور از کشورهای عضو ناتو به روسیه ارسال می‌شود.

این مقام نظامی در پاسخ به این سئوال که اعمال تحریم‌های غرب علیه روسیه چه مشکلاتی را برای صنایع دفاع بوجود آورده است، گفت: «قبل از هر چیز وزارت دفاع نگران ارسال تجهیزات و فناوری‌های مورد نیاز خود است، هرچند تا به امروز و با وجود تحریم‌ها، این تجهیزات همچنان و از جانب کشورهایی که خود عضو ناتو هستند، به کشور وارد شده است».

بوریسوف افزود: «اقتصاد امروزه یک مسئله جهانی است و دیگر نمی‌توان دیوار آهنینی بدور یک کشور کشید. برای مثال ایالات متحده هم همه محصولات و کالاهای مورد نیاز خود را در داخل تولید نمی‌کند و بسیاری از آنها از طریق سایر کشورها، بخصوص در منطقه جنوب شرق آسیا به آمریکا فرستاده می‌شوند».

روابط آمریکا و روسیه که بعد از پایان جنگ سرد، دستکم در ظاهر به سمت همگرایی پیش می‌رفت، از اسفند ماه سال گذشته در پی بروز بحران در اوکراین، به سردی گرائیده است. از آن زمان واشنگتن تحریم‌هایی را علیه روسیه در دستور کار قرار داده و مسکو هم اقدامات تلافی‌جویانه‌ای انجام داده است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها