امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۷:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136320
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «والریا گونتاروا » رئیس بانک مرکزی اوکراین امروز به خبرنگاران گفت که افت ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «والریا گونتاروا » رئیس بانک مرکزی اوکراین امروز به خبرنگاران گفت که افت اقتصادی در کشور طی سال جاری 7.5 درصد بود و به این ترتیب اوکراین در سال 2014  بدترین وضعیت اقتصادی در یک دهه را سپری کرد.

وی همچنین گفت:« کشورمان پس از جنگ جهانی دوم تا این حد با مشکلات اقتصادی مواجه نبوده است با این حال نگاه مثبتی به سال 2015 داریم.»

 خبرگزاری رویترز علاوه بر این نوشت که این در حالی است که روز گذشته پارلمان ملی اوکراین بودجه ریاضتی سال 2015 را بدون توجه به کمک‌های اظطراری از صندوق بین‌المللی پول تصویب کرده است.

بانک مرکزی اعلام کرده بود که امیدوار است که اوایل ژانویه سومین بسته کمک‌های مالی را از صندوق بین‌المللی پول دریافت خواهد کرد.

نرخ تورم اوکراین به 21 درصد رسیده‌ است که به دلیل کاهش ذخایر مالی و بهای طلا که در سال 2014 بیش از نصف کاهش یافته و در اوکراین ارزش آن به کمتر از 10 میلیارد دلار (3.2 میلیارد یورو) رسیده است که در 5 سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

 در چنینی شرایطی بانک مرکزی حمایت‌ها از پول ملی را متوقف کرده که افت ارزش پول ملی را به دنبال داشته است.

انتهای‌پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها