امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۱۸:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136322
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 56
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; سید رضا صدر الحسینی استاد دانشگاه و کارشناس مسائل خاورمیانه در نود و دومین جلسه هم ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; سید رضا صدر الحسینی استاد دانشگاه و کارشناس مسائل خاورمیانه در نود و دومین جلسه هم اندیشی موسسه تحقیقات و پژوهش‌های سیاسی علمی ندا امروز -سه شنبه- با بیان اینکه این رزمایش یکی از مهمترین رویدادها و مانورهای نظامی-امنیتی جمهوری اسلامی ایران است گفت: تقسیم کار منظمی میان بخش‌های مختلف نیروهای دفاعی کشور برای این رزمایش انجام شده است.

وی افزود: امکانات و تجهیزات مورد استفاده در این رزمایش و نیز حوزه جغرافیایی آن که در حدود 2 ملیون و 200 کیلومتر مربع را پوشش می دهد، همه از عواملی هستند که جایگاه این رزمایش را بسیار قابل ملاحظه می‌کند.

صدر الحسینی تصریح کرد: رزمایش محمد رسول الله اولین رزمایش کاملا آفندی جمهوری اسلامی ایران است 

این کارشناس مسائل خاورمیانه اظهار داشت: رزمایش محمد رسول الله با استقلال کامل نیروهای ایرانی از حضور هر کشور خارجی و هر مستشار خارجی برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: وابستگی شدید کشورهای حوزه خلیج فارس به کشورهای خارجی موجب شده است تا ناوگان‌های مستقر انگلیس و آمریکا و حتی قبل از این شوروی و بعدها روس‌ها، همواره یک از اجزای شرکت کننده در مانورهای نظامی کشورها مذکور باشند و این در حالی است که نیروهای جوان ایرانی به صورت مستقل این چنین رزمایش‌های بزرگی را ساماندهی کرده و هماهنگی قسمت‌های مختلف از جمله مخابرات، آتش جنگ افزارها، زمان عمل هر کدام از بخش‌ها و...را بر عهده دارند.

صدر الحسینی با اشاره به پیام‌های این رزمایش برای دوستان و دشمنان ایران در منطقه و جهان گفت: این رزمایش پاسخ قاطع ایران به نقشه‌ها و برنامه‌هایی است که علیه ایران در حال اجراست.

کارشناس مسائل استراتژیک خاورمیانه درباره پیام‌های رزمایش محمد رسول الله که توسط جمهوری اسلامی ایران برگزار شد گفت: ایران پیام روشنی را با برگزاری رزمایش محمد رسول الله برای جهان فرستاد و اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران در شرایط سخت تحریم، توانسته است استقلال و پیشرفت خود را حفظ و در چنین شرایطی هم هواپیمای بدون سرنشین خود را رونمایی کرده و این امر نشان از ادامه پیشرفت‌های ایران با تکیه بر جوانان خود است.

وی افزود: آمادگی لازم جمهوری اسلامی ایران برای دفاع و حفظ امنیت از دریاهای پیرامونی، توانمندی نظامی ایران در برپایی رزمایش‌ها بدون حضور مستشاران نظامی، آمادگی تسلیحاتی در شرایط تحریم و... از دیگر  پیام‌های ایران از اجرای رزمایش محمد رسول الله بوده است.

صدرالحسینی تصریح کرد: رزمایش محمد رسول الله همچنین پیام روشنی را برای رژیم صهیونیستی داشت که دقیقا تکرار فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اگر اسرائیل غلطی کند، تل آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهیم کرد بود که البته این توانمندی جزئی از  توانمندی‌های بلاشک ایران به حساب می آید.

وی پیام صلح و دوستی را برای کشورهای اسلامی منطقه از دیگر پیام‌های رزمایش محمد رسول الله دانست و اظهار داشت: نام‌گذاری این رزمایش به نام پیامبر اکرم (ص)، به خوبی پیام ایران را به کشورهای اسلامی بازتاب داده و می‌دهد.

این کارشناس مسائل استراتژیک خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره به همه کشورهای اسلامی منطقه اعلام کرده که مسئله شیعه و سنی در چارچوب اهداف ایدئولوژیک و استراتژیک نظام جمهوری اسلامی جایگاهی ندارد و باید تنها بر نقاط مشترک دین آسمانی اسلام تأکید کرد ضمن اینکه برای دفاع از خاک، جان و مال مسلمانان و همچنین حمایت از کشورهای همسایه آمادگی کاملی داریم.

فرصت‌ها و هزینه‌های رزمایش محمد رسول الله برای رژیم صهیونیستی از دیگر مباحثی بود که صدرالحسینی به آنها پرداخت.

این استاد دانشگاه اظهار داشت: مهمترین هزینه‌ای که رزمایش محمد رسول الله برای رژیم صهیونیستی در برداشت، پیام صریح این رزمایش مبنی بر اینکه فرزندان ملت ایران آمادگی لازم را برای حمایت همه جانبه از جبهه مقاومت دارند، بود و صهیونیست‌ها هم به خوبی این پیام را درک کردند.

صدرالحسینی ایران هراسی را مهمترین فرصتی دانست که رژیم صهیونیستی از این رزمایش به دست خواهد و گفت: اسرائیل همواره ایران را به عنوان تهدید منطقه‌ای و جهانی معرفی کرده است و مطمئناً از ابعاد این رزمایش به عنوان بستر مناسبی برای پیشبرد این سیاست خود استفاده و تلاش خواهد کرد تا فضای روانی کشورهای منطقه و بین‌المللی را با ایران هراسی مسموم کند.

این کارشناس مسائل استراتژیک خاورمیانه در پایان تصریح کرد: هم کشورهای اسلامی و بین‌المللی باید به دور از منفعت طلبی‌های صهیونیست‌ها پیام صلح و دوستی و همکاری مفید و مؤثر ایران علیه ناقضان امنیت منطقه‌ای و جهانی را مد نظر قرار دهند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها