امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۲۱:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 136323
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 37
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرگزاری شینهوا موضع رسمی چین درباره مذاکرات هسته‌ای ایران را در پایان سال ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرگزاری شینهوا موضع رسمی چین درباره مذاکرات هسته‌ای ایران را در پایان سال 2014 منتشر کرد.

در این گزارش آمده است، چین به عنوان یک عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل و عضوی از روند مذاکرات هسته‌ای همواره موضعی مسئولانه و هدفمند اتخاذ کرده و فعالانه به دنبال پیشبرد مذاکرات مسالمت آمیز بوده است. پکن همچنین نقش مثبت و با اهمیتی در پیشبرد مذاکرات ایفا کرده است.

 چین از توافق ماه گذشته میان ایران و گروه 1+5 استقبال می‌کند و آن را یک گام مهم در روند حل و فصل دیپلماتیک مذاکرات هسته‌ای می‌داند.

 این توافق یک بار دیگر ثابت کرد که گفت‌وگو و مذاکره تنها روش قابل اتکا برای حل و فصل مناسب موضوع هسته‌ای ایران است و به نفع منافع همه طرفها است.

 در عین حال پکن با تلاش ایران برای دستیابی به بمب هسته‌ای مخالف است و از استقرار منطقه عاری از سلاحهای هسته‌ای در خاورمیانه حمایت می‌کند.

 چین امیدوار است که همه طرفها توافق را به نحو احسن اجرا کنند و روند مذاکرات را برای حصول توافق جامع ادامه دهند.

وانگ یی وزیر خارجه چین گفت: آنچه که اکنون اهمیت دارد اجرای مناسب توافق است و تاکید کرد که بسیار مهم است که هیچ زمانی را برای دستیابی به توافق هسته ای جامع از دست ندهیم.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها